Města & regiony ČRNovinky

Krkonoše oslaví Evropský den chráněných území

Správa Krkonošského národního parku se připojuje k celoevropským oslavám Evropského dne chráněných území, které připadají na neděli 24. května.

 

Foto: Správa KRNAP

 

Krkonoše – ostrov tundry uprostřed Evropy – jsou unikátní mozaikou horských ekosystémů. Svahy hor osídlují horské lesy a louky, horní partie plochých hřebenů porůstá borovice kleč, alpínské trávníky a rašelinná společenstva. Druhově bohaté jsou také karové oblasti, vzniklé působením ledovců v minulosti. Pro tuto výjimečnost a krajinnou hodnotu byly v roce 1963 vyhlášeny národním parkem. Správou území je pověřena Správa Krkonošského národního parku se sídlem ve Vrchlabí.

U příležitosti oslav Evropského dne chráněných území se chystá řada akcí pro veřejnost. Správa Krkonošského národního parku organizuje například botanickou procházku Rozkvetlým podhůřím (30. května), kdy se zájemci od místních botaniků dozvědí zajímavosti nejen o orchidejích, ale i o jiných kvetoucích a nekvetoucích rostlinách. Mohou se vydat na program z cyklu Nás učí příroda o kosu horském (31. května). Ti, kterým není lhostejná čistota přírody, mohou vyrazit na tradiční úklidovou akci Čisté Krkonoše (13. června). V doprovodu odborníka se lze vydat i Po stopách krkonošských ledovců (14. června) nebo s fotoaparátem na červnovou Fotovycházku (20. června).

Další informace o Federaci Europarc najdete na http://www.europarc.org.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button