Kam cestují Češi a Vietnamci, vědí v CK Eurovina Travel

Již osm let působí na českém trhu cestovní kancelář Eurovina Travel, která se specializuje na cesty do Vietnamu, tedy rodné země svých majitelek. Thanh Tâm a Thanh Hà, dvě absolventky Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, se vedle turistických služeb pro vietnamskou komunitu v ČR věnují i českým klientům.

Jak by se dala charakterizovat skupina českých turistů, kteří cestují do Vietnamu a vyhledávají vaše služby?

Z hlediska věku je spektrum klientů velmi široké, záleží na způsobu cestování. Mladí lidé cestují individuálně s batohem na zádech a kupují si u nás jen letenky. Sami si objednají ubytování a transfer na místě. Lidé středního věku rádi cestují ve skupině s cestovní kanceláří a s českými průvodci a rodiny s dětmi nejčastěji jedou k moři. V poslední době nám přibývají incentivní skupiny.

O jaké turistické produkty ve Vietnamu je mezi českými turisty největší zájem?

Největší zájem mají klienti o poznávací okruh, který vede ze severu na jih země a je kombinovaný s pobytem u moře. Jsou i cestovatelé, kteří si ve Vietnamu půjčí motocykl a projedou na něm celý Vietnam. Vyhledávaný je i trekking v severní horské oblasti se zastávkami v lokalitách Ha giang, Sapa, Dong Van a Lai Chau.

Kam čeští turisté ve Vietnamu nejčastěji míří, jak dlouho se tam zdrží a kolik utratí?

Mezi nejčastější cíle českých turistů ve Vietnamu patří při poznávacích zájezdech Hanoj, Hue, Saigon, delta řeky Mekong, k moři míří především do destinací Danang, Hoi An, Phu Quoc, Phan thiet, Nha trang a pro trekking nejčastěji volí severní Vietnam. Při poznávacích cestách se čeští turisté zdrží nejčastěji 10–14 dnů, pobytové zájezdy bývají v rozsahu 7–10 dní.

S jakými vietnamskými DMC spolupracujete?

Našimi partnery ve Vietnamu jsou Hanoi Vietnamtourism, Viet Travel, Red Tours, Postum, Green Tours, Viettrans a další.

Jak hodně vám pomůže přímé letecké spojení mezi ČR a Vietnamem?

Přímé letecké spojení mezi ČR a Vietnamem určitě velmi pomůže rozvoji turistického ruchu mezi oběma zeměmi a přispěje ke zvýšení zájmu českých turistů o cesty do Vietnamu. Doufáme, že se česká vláda rozhodne pro otevřenější vízovou politiku, aby víc Vietnamců mohlo získat turistické vízum do ČR, a to platí i pro návštěvy příbuzných. Velký zájem o letenky na přímou linku bude mít zhruba 80 tisíc Vietnamců žijících v ČR a v sousedních zemích, na Slovensku a v Maďarsku.

Jaké jsou cestovní zvyklosti Vietnamců, kteří trvale žijí v České republice? 

V současné době roste zájem Vietnamců cestovat každý rok na dovolenou. Rádi kombinují poznávací cesty s pobytem.

Kam Vietnamci nejčastěji jezdí? Podílejí se na domácím cestovním ruchu nebo jezdí jen do zahraničí? 

Vietnamci jezdí po Česku i do zahraničí. Cestují hlavně po státech schengenského prostoru, kde nemusejí žádat o vízum, dále do Turecka, Emirátů, nebo tam, kam lze vycestovat na e-Visa. Roste zájem o cesty na výletních lodích s návštěvou několika zemí. Mnozí z nich míří i do USA, Velké Británie, Egypta, Japonska, Jižní Koreje, na Maledivy…

Jakými produkty oslovujete své zákazníky? 

Mezi naše hlavní činnosti patří incoming pro Vietnamce z Vietnamu do ČR a Evropy, prodej letenek, hlavně do Vietnamu, ale i do světa. Máme i webovou stránku na online prodej letenek https://eurovina.golibe.com/. Zabýváme se i provizním prodejem zájezdů českých cestovních kanceláří, a to hlavně pro Vietnamce kvůli jazykové bariéře. Rovněž organizujeme zájezdy po Evropě, do SAE, Ruska, USA pro Vietnamce žijící v ČR. Prodáváme zájezdy na výletní plavby, zastupujeme velké cestovky ve Vietnamu jako DMC v Praze. Spolupracujeme i s českými cestovními kancelářemi, pro které jsme v roce 2017 spolu s Aeroflotem a Vietnam National Administration of Tourism spoluorganizovali famtrip do Vietnamu.

Amara Zemplinerová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..