HotelyNovinky

Jistota je jistota: a&o jako první z hotelů získal certifikát TÜV v oblasti hygieny

Německý řetězec hostelů a&o při nedávném dobrovolném auditu splnil více než 80 kritérií pro získání certifikátu kvality TÜV Rheinland v oblasti hygieny a ochrany před infekcí.

Olaf Seich (vlevo), expert na cestovní ruch z TÜV Rheinland, a vedoucí a&o pro hygienu Joy Yella-Hoyerová (vpravo) při předávání certifikátu před a&o Berlín Mitte. Foto: a&o

„Jsme velmi rádi, že jsme toto ocenění získali,“ uvádí vedoucí a&o pro hygienu Joy Yella-Hoyerová, „neboť pokytuje našim hostům i zaměstnancům záruku větší jistotu.“ a&o je vůbec prvním hotelovým řetězcem, který certifikát TÜV pro oblast „hygiena a ochrana před infekcí“ získal. Audit, jejž organizace TÜV Rheinland vyvinula speciálně pro obor hotelnictví, zahrnuje kontrolu 80 kritérií. Mezi ně patří například uspořádání pracovišť z hlediska bezpečnosti i speciální technické a organizační postupy na ochranu hostů.

Pohodlí i bezpečnost pro skupiny

Co to znamená konkrétně? Berlínský nízkonákladový řetězec zvlášť dbá na potřeby školních zájezdů. Vždyť v roce 2019, tedy před pandemií, se jich skupin v hostelech a&o ubytovalo kolem třiceti tisíc!

„Školní zájezdy vždycky kladou na hygienu vysoké nároky,“ připomíná Joy Yella-Hoyerová, například při check-inu a check-outu nebo při stravování. Tam, kde se zpravidla shlukuje velké množství lidí, a&o nyní poskytuje volný a pohodu. Například zatímco učitelé či vedoucí vyřizují formality u recepce, studenti čekají jinde: za hezkého počasí venku nebo ve speciálních prostorách uvnitř. Návalům a čekání v jídelně se pak zabraňuje pomocí časových slotů. Navíc na vybraných místech fungují testovací centra na Covid-19 speciálně určená pro skupiny.

„Bylo nám okamžitě jasné, že dobrovolnou kontrolu musíme podstoupit,“ říká Joy Yella-Hoyerová. Kontroly se provádějí bez předchozího oznámení. A výsledek? Z celkem 40 hostelů a&o v Evropě jich má certifikát už 39, včetně dvou hostelů a&o v Praze. Audit proběhne zanedlouho také v a&o v Edinburghu, který byl otevřený teprve letos v červenci.

Velká výzva: jeden koncept, mnoho hostelů

Podle Joy Yella-Hoyerová lze toto řešení začlenit do stávajících procesů a lze je použít pro skupinové cestování jako celek, nejen na školní skupiny. Nad dodatečnými náklady, zejména na provoz recepcí, stravování a úklidové služby, „nepochybně výrazně převáží vyšší bezpečnost a jistota pro hosty i zaměstnance,“ tvrdí Joy Yella-Hoyerová. Olaf Seich z TÜV Rheinland dodává: „Zejména s ohledem na skupiny a školní třídy lze opravdu doporučit každé dodatečné opatření, které sahá nad rámec stávajících postupů.“

TÜV (zkratka pro Technischer Überwachsungs-Verein, tedy Technické kontrolní sdružení) je nezávislý německý spolek organizací, které se zabývají testováním a kvalitou výrobků a služeb všeho druhu za účelem ochrany lidí a životního prostředí, a také projektovým vývojem energetických a dopravních konceptů a řešení problémů v oblasti ochrany životního prostředí. TÜV kromě jiného poskytuje certifikační služby pro různé normy, například systém řízení jakosti podle ISO 9001. Sdružení TÜV jsou v Německu rozdělené zeměpisně, tedy existuje například zmíněné TÜV Rheinland (Poryní), TÜV Süd (jih), TÜV Nord (sever) a další.

TTG Newsroom

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button