Jižní ČechyKam jet?Města & regiony ČRNovinky

Jihočeský kraj chce více propagovat poutní místa a představit je turistům

Jihočeský kraj chce více propagovat poutní místa a představit je turistům. Podepsal proto memorandum o spolupráci se spolkem Svatá Ludmila v projektu s názvem Putování za kořeny.
Foto: Zdeněk Kubeš

Smyslem je upozornit na méně navštěvované lokality, kterými jsou například Křížová cesta v Římově na Českobudějovicku, farnost Klokoty na Táborsku nebo poutní kostel Panny Marie v Lomci na Strakonicku, uvedl náměstek jihočeského hejtmana František Talíř.

“Vše zapadá do širší spolupráce, kdy například připravujeme s Regionální rozvojovou agenturou otevírání gotických chrámů, kde máme za cíl zpřístupnit kostely, které jsou dnes zavřené. Generální myšlenkou je, že chceme rozvrstvit lidi, kteří se nám koncentrují na konkrétní místa. Přijedou do jižních Čech například kvůli tomu, že chtějí navštívit Český Krumlov nebo Hlubokou nad Vltavou. Je to samozřejmě dobře, ale my bychom byli rádi, kdyby třeba z toho Českého Krumlova pěšky vyrazili i na římovské kapličky,” uvedl Talíř.

Podle něj Jihočeský kraj nabízí mnoho míst, o nichž turisté nevědí. Jako příklad uvedl poutní místa na Šumavě, která však minulý režim ve 20. století poničil, případně zůstaly dlouho opuštěná kvůli tomu, že byla blízko hranic s Německem či Rakouskem. “Poutnictví je na vzestupu a věnuje se mu spousta lidí. A pro ně bude zajímavé, když poznají něco nového,” dodal hejtmanův náměstek.

Fakt, že počet poutníků narůstá, potvrdilo loňských 1100 let od smrti svaté Ludmily. Oslav výročí výročí mučednické smrti babičky svatého Václava se účastnily tisíce lidí.

“Připomenutím osobnosti Ludmily na úsvitu našich dějin se nám snad povedlo probudit zájem o naši historii a křesťanské kořeny naší identity a kultury. Proto chceme na loňský projekt navázat poutní turistikou a seznamovat veřejnost s památnými místy,” uvedl předseda spolku Svatá Ludmila Martin Hrdlička.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Jeden komentář

  1. I like this weblog very much, Its a really nice
    position to read and get information..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button