Knihy a médiaMěsta & regiony ČRZahraničíZprávy

Japonská pošta vydala pamětní známky s ikonickými památkami Česka

Pošta Šikoku v japonské prefektuře Kóči vydala ve spolupráci se zahraničním zastoupením CzechTourism v Japonsku a při příležitosti konání olympijských her v Tokiu sérii pamětních známek s tematikou českých památek.

Prodej známek s vyobrazením ikonických památek z jednotlivých regionů Česka (Pražského hradu, brněnské vily Tugendhat, Českého Krumlova, areálu v Dolních Vítkovicích a dalších) a hashtagem #visitCzechRepublic byl již zahájen.  

Série pamětních poštovních známek a také výstava fotografií s tematikou České republiky v místním muzeu má připomenout, že Kóči je hostitelským městem českých sportovců (veslařů) před zahájením olympijských her v Tokiu. Ti zde budou před vypuknutím olympiády trávit svůj čas na soustředění a aklimatizaci.

„Kvůli pandemii covid-19 jde o jednu z prvních nevšedních marketingových příležitostí, která společně s výstavou fotografií v muzeu písku v Tottori nebo připravovanými 360° videi zvýší povědomí o České republice nejen ve velkoměstech, jako jsou Tokio či Ósaka, ale i v japonských regionech a po odeznění pandemie pomůže přilákat japonské turisty do České republiky,“ uvedl Štěpán Pavlík, ředitel zahraničního zastoupení CzechTourism Japonsko.  

Slavnostní předání pamětních známek japonskou poštou zástupci prefektury Kóči proběhlo díky opatřením proti šíření koronaviru a stále trvajícímu nouzovému stavu na území Tokia bez účasti zástupců českého velvyslanectví i CzechTourism Japonsko.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button