HotelyTOP

Jak připravit hotel na znovuotevření

Od kol na pokoji až po úklidové roboty

a&o Hostels, největší evropský řetězec hostelů, se na opětovné otevření připravuje novými balíčky pro rodiny, pružným stornem, nabídkou pro firmy, možností vzít si kolo na pokoj, nasazením úklidových robotů a zaměřením na ochranu životního prostředí.

Oliver Winter, generální ředitel a&o. Foto a&o

„Využijme tento čas naplno“, motivuje Oliver Winter celý svůj tým. „Hosté se vrátí a my toho budeme mít hodně co nabídnout.“ V době krize řetězec a&o ze všech sil optimalizuje produkty a služby a připravuje novou nabídku, aby byl „připraven na dobu po koronaviru.“ a&o navíc úspěšně míří k cíli být prvním bezemisním hostelovým řetězcem v Evropě.

Druhá polovina roku 2021 „přinese stav podobný normálnímu“, věří zakladatel a generální ředitel a&o Winter, i když začátek roku byl a je složitý. Očekává, že v létě znovu začnou přijíždět školy a skupiny. Přípravy na otevření probíhají naplno a společnost plánuje mimo jiné tyto novinky: více balíčků pro rodiny, zachování pružného storna a záloh pro školní skupiny a rozšíření dlouhodobých pobytů a firemních nabídek.

Nová služba „bed & bike“ nabídne hostům možnost vzít si jízdní kolo do pokoje. Oliver Winter k tomu říká: „Vlastní kolo je pro mnohé hosty svaté, které se prostě nikde neodkládá. Cyklistika je nesmírně oblíbená.“ Mnohá města, kde se nacházejí hostely a&o, leží na oblíbených cyklotrasách, včetně těch dálkových: „Připravujeme se na výrazně vyšší počet cykloturistů.“

Hygiena inspirovaná koronavirem: roboti, ozón a čisticí bakterie

Hygiena a bezpečnost zůstanou i po konci pandemie důležitými aspekty cestování. A podle hygieny a bezpečnosti si lidé budou také ve zvýšené míře vybírat destinaci a ubytování. Společnost a&o z toho vyvodila důsledky. Například voda se po demineralizaci dezinfikuje ozónem přímo v provozovně, mnohem intenzivněji se pro úklid využívají roboti, biologické čisticí prostředky: fungují působením bakterií, které rozkládají nečistoty.
Všechna tato opatření jsou v současnosti v testovací fázi. V hostelech a&o nadále zůstanou všeobecně dostupné dezinfekční prostředky a úklid a čištění společných prostor budou probíhat častěji.

O ekologii se starají zaměstnanci i hosté

Cíl je jasný: do roku 2025 chce být a&o chce být ekologicky neutrální, jako první hostelový řetězec v Evropě. Již nyní společnost produkuje méně emisí než konkurence: a&o vytváří 6 kg oxidu uhličitého na jedno přenocování, což je zhruba o 75 % méně než jakýkoli jiný srovnatelný nízkonákladový hostel.

Berlínský hostelový řetězec a&o produkuje 6 kg oxidu uhličitého na jedno přenocování, což je zhruba o 75 % méně než konkurence. a&o prosazuje ambiciózní ekologický program již od svého vzniku a v současnosti realizoval přes sto opatření na ochranu životního prostředí. Grafika: a&o

a&o prosazuje ambiciózní ekologický program již od svého vzniku a v současnosti zavádí více než 170 ekologických opatření. Více než stovka z nich se už realizovala. Mezi opatření patří například úsporné sprchové hlavice, bezvodé toalety, ekologické podlahy, osvětlení pomocí diod LED, vyřazení plastových brček a koupelnových kelímků, ekologické insekticidy, nabídka veganských snídaní, půjčování jízdních kol, prodej jízdenek na městskou hromadnou dopravu a postupný přechod vozového parku na elektrický pohon. A konečně sem náleží i fakt, že každý hostel a&o je certifikovaný a nese značku Green Sign (další info ZDE).

Náměty a nápady na další rozvoj přicházejí ze samotné firmy: „Ekologie je ústředním zájmem našich zaměstnanců,“ s uspokojením konstatuje Oliver Winter. A jmenoval i nového ředitele pro ekologii, Marcela Pleistera, jehož úkolem je tyto snahy koordinovat. Do budoucna se do ekologických iniciativ budou moci více zapojit i hosté: například prostřednictvím online dotazníků, kde budou moci sdílet své náměty a očekávání.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button