IzraelNovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Izrael zahájil pilotní program pro první zahraniční turisty

Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve před týdnem, první skupiny země očekává až začátkem června. V Izraeli se díky uzávěře a rychlému očkování podařilo dramaticky snížit přírůstky lidí nakažených koronavirem.
Foto: Pixabay

V zemi se od začátku epidemie nakazilo přes 839 000 lidí a zemřelo 6398 pacientů. Oběma dávkami vakcíny je naočkováno 5,1 milionu z devíti milionů občanů.

Vláda se nyní snaží otevřít ekonomiku, k níž turistika přispívá. V roce 2019 zemi navštívilo 4,55 milionu lidí, což přineslo 23 miliard šekelů (148 miliard korun).

Ministerstvo cestovního ruchu nyní otevřelo registraci pro skupiny, které si budou přát Izrael navštívit. Jde o pilotní program, který má trvat do 15. června. Izrael chce v tomto období povolit návštěvu 20 skupinám, v nichž bude pět až třicet turistů. Počítá se zejména s Brity, Američany a Němci. Na seznamu je ještě 20 náhradních skupin, na něž by došlo, kdyby některé z těch už vybraných nesplňovaly izraelská kritéria.

Ministryně cestovního ruchu Orit Farkašová-Hacohenová řekla, že její úřad pracuje na tom, aby mohlo do Izrael přijet mnohem víc návštěvníků, což postaví na nohy odvětví cestovního ruchu a „dá práci stovkám tisícům lidí“.

Foto: Pixabay

Podle agentury Reuters izraelské úřady věří, že omezením turistů na menší skupiny je nejlepší způsob, jak se vyhnout šíření koronaviru, zejména jeho novým variantám. V červnu by měla být kapacita skupin rozšířena a od července by pak mohli přijíždět turisté i individuálně.

Lidé přijíždějící z ciziny se musejí prokázat negativním testem PCR ještě před nastoupením cesty a podrobit se dalšímu testu po příletu. Doklad o prodělání covidu-19 stačit nebude. Přijet mohou také lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcín, které Izrael uznává.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button