NovinkyZahraničí

Itálie v části země otevře od 15. února lyžařské areály

Itálie umožní od 15. února otevření sjezdovek a lyžařských areálů v oblastech s nižším epidemickým rizikem. Podle místních médií o tom rozhodla zdravotnická rada italské vlády. Na sjezdovkách ale budou panovat přísná hygienická pravidla.
 
Zdroj: www.suedtirol.info
 
 
Podnikatelé rozhodnutí vítají, obávají se však, že kvůli omezení cest zůstanou sjezdovky prázdné.

Zdravotnická rada rozhodla, že sjezdovky bude možné od 15. února otevřít pouze ve „žlutých“ oblastech, jež vykazují relativně nízké epidemické riziko. Italské kraje přitom žádaly, aby byl provoz zimních areálů umožněn i v „oranžových“ oblastech s vyšším rizikem. Za oranžovou je v současnosti považována autonomní oblast Bolzano, kde se nachází velké množství zimních areálů.

Ve „žluté“ oblasti se v současnosti nachází známá zimní střediska jako Cortina d´Ampezzo, Livigno, Bormio či Madonna di Campiglio. Stupeň rizika je každý týden určován zdravotnickými úřady.

Podle pravidel oznámených zdravotnickou radou budou muset lyžaři na sjezdovkách nosit respirátor FFP2. Lanovky a vleky budou moci fungovat jen na polovinu kapacity. Také kapacita lyžařských areálů bude snížena na polovinu.

V „žlutých“ zónách mohou být otevřené hotely a do 18:00 také bary a restaurace. To má platit i na horách. Kvůli zákazu cest za hranice kraje bydliště se však podnikatelé obávají, že sjezdovky budou prázdné. „Žádáme, aby byl zákaz cest mimo kraj zrušen, musíme vědět, kdo bude moci přijet do hor,“ uvedla předsedkyně svazu italských vlekařů Valeria Ghezziová.

Místní samosprávy v horských oblastech ve většině případů rozhodnutí přivítaly. Věří, že se tak podaří zachránit část zimní sezony. Od začátku roku italská vláda termín otevření zimních areálů dvakrát posunula.

Většina italských krajů přešla do mírnějšího „žlutého“ stupně epidemického rizika a pandemických opatření v pondělí. Ve vyšším, oranžovém, stupni zůstalo pět krajů – vedle Bolzana také Apulie či Sicílie. Žádný kraj není ani v nejvyšším „rudém“ stupni ani v tom nejnižším „zeleném“.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button