Kam jet?NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Itálie od 1. června ruší povinnost mít covidový pas při příjezdu ze zahraničí

Při cestách do Itálie není od středy 1. června nutné prokazovat se evropským covidovým certifikátem. Ministerstvo zdravotnictví totiž už neprodloužilo nařízení platné do konce května, uvedla agentura ANSA.
Foto: Shutterstock

Lidé ze států Evropské unie tak mohou na Apeninský poloostrov cestovat jako v období před pandemií covidu-19, do poloviny června ale cestující na dálkových spojích musejí nosit respirátory.

Řím na konci dubna zrušil povinnost pro cestující ze zahraničí vyplnit formulář, ve kterém informovali zdravotnické úřady o místě svého pobytu v zemi. Itálie zrušila povinnost prokazovat se covidovým certifikátem v drtivé většině míst, na kterých v uplynulých měsících tato povinnost platila. Jednalo se například o restaurace, některé obchody a kanceláře či prostředky hromadné dopravy. Certifikát je nyní nutné předkládat jen v některých zdravotnických zařízeních.

Do poloviny června zůstává v platnosti povinnost nosit respirátor FFP2 na palubě dálkových spojů. Podle předchozího vyjádření úřadu pro civilní letectví ENAC se to týká i příletů do Itálie a odletů z ní. Italský tisk ale očekává, že ani tuto povinnost vláda neprodlouží.

Italská vláda chce oživit cestovní ruch, který kvůli covidu-19 zažil v posledních dvou letech propad. V zemi chyběli především zahraniční návštěvníci. Podle italské centrální banky činila jejich útrata v roce 2021 zhruba 21 miliard eur, v roce 2019 to bylo přes 44 miliard eur. Nad cestovním ruchem se ale vznáší v posledních měsících opět nejistota kvůli válce na Ukrajině.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button