HotelyMěsta & regiony ČRZprávy

Hotel Pacifik léčí stavy po komplikovaném zánětu plic

Stavy po komplikovaném zánětu plic se léčí v Mariánských Lázních dlouhá staletí. Léčba byla soustředěna v lázeňském hotelu Pacifik, ale je nabízena i v dalších hotelích Léčebných lázní Mariánské Lázně.

Foto: archiv hotelu Pacifik

Indikace komplikovaný zánět plic je v indikačním seznamu uvedena jako V/3, KLP na 3 týdny. Pacient má nárok na lázeňskou léčbu do 4 měsíců po ukončení hospitalizace na doporučení pneumologa či internisty.

„Základem léčby je klimatoterapie a inhalace s Lesním pramenem. Lesní pramen obsahuje hojně natria bikarbonátů a má mukolitický efekt. Uvolní hlen z horních dýchacích cest a příznivě působí na intersticiální prostory. Nejefektivnější je podávání inhalací 2x denně, tedy ráno a odpoledne,“ uvádí primářka hotelu Pacifik MUDr. Růžena Vaňková. „Současně se pacientům podávají procedury s oxidem uhličitým/vodní uhličité koupele, suché uhličité koupele, masáže, různé druhy elektroléčby, léčebná tělesná výchova a dle potřeby i oxygenoterapie. Důležitá je respirační fyzioterapie, která zahrnuje speciální dechová cvičení, dechovou gymnastiku, respirační fyzioterapii, mobilizační techniky, fyzický trénink a edukaci o nemoci a výživě. Při vstupním lékařském vyšetření stanoví ošetřující lékař individuální léčebný plán s poskytováním 21 procedur týdně. Důležitou součástí léčení je i pitná léčba,“ dodává MUDr. Vaňková. V současné době stále narůstá počet pneumonií způsobených covid-19, právě pro tuto diagnózu je tedy lázeňská léčba v Mariánských Lázních naprosto ideální. Pacienti po pneumonii covid-19, obvykle trpí také hypertenzí, ischemickou chorobou srdeční, diabetem, obezitou a onemocněním pohybového aparátu. I toto jsou indikace pro Mariánské Lázně. Doléčení pacientů pro covid pneumonii je tedy ve společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně naprosto ideální.

Více na www.ensanahotels.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button