AkceKam jet?MICEŠpanělskoTOPZahraničí

Hola Mundo, soy Sevilla. Ahoj všem, tady Sevilla!

Na konci října, ve dnech 26.–29. 10., se koná v Seville, největším městě španělské Andalusie, veletrh zaměřený na luxusní turistiku. Po New Yorku a Buenos Aires se tento veletrh, který cílí na emoce a bohatou klientelu, stěhuje do Sevilly. A nejen město, ale i jeho okolí mají co nabídnout.

Foto: Turespaňa

V letošním roce se veletrhu Emotions Travel Community zúčastní na 120 zástupců cestovních kanceláří. Sevilla připravuje pro tuto událost řadu nových nabídek, jejichž cílem je decentralizovat hlavní turistické trasy, které se točí kolem katedrály, největší ve Španělsku, královských paláců, které si nezadají s Alhambrou, hlavního náměstí Plaza de España a archivu Casa de Indias.  Důvod je pochopitelný. Zatímco v roce 2020 navštívilo katedrálu kvůli covidu pouze 200 000 osob, v roce 2019 to bylo přes dva miliony návštěvníků. Těchto extrémů by se město rádo vyvarovalo. Program, v kterém bude proinvestováno 5 milionů eur, chce ukázat, že toto město je sice slavné, ale zároveň nepoznané a nabízí mnohem víc než jenom slavné centrum. Program se netýká pouze Sevilly, ale také všech měst nad 100 000 obyvatel ve stejnojmenné provincii. Cílem je využít turistické a přírodní zajímavosti dosažitelné ze Sevilly, jako například trasy po stopách Cervantese, středověkých hradech a opevněních, maurských památkách, přírodní rezervace Doñana s možností se podívat na největší hnízdiště ptactva ve Španělsku ze hřbetu koně nebo skvělé vinařské stezky se sklepy, jejichž tradice začíná v 17. století, například Bodegas Góngora.

V samotné Seville by se měly dostat do popředí turistického zájmu po rekonstrukci například čtvrť Triana s muzeem typické andaluské keramiky a především kolébka flamenka, ostrov La cartuja s klášterem a pavilonem mořeplavectví, park Fernanda Magellana, čtvrť Macarena s nádhernou bazilikou a park Herkulovy sloupy. Kromě toho počítá radnice s vybudováním městské pěší stezky podél celého toku řeky Guadalquivir. Sevilla je město rozkládající se spíše na rovině kolem zmíněné řeky. Díky tomu jsou zde ideální podmínky pro poznávací města na kole. Město je protkáno 170 kilometry cyklostezek s 240 stanicemi na půjčení a vrácení kola k dispozici 24 hodin denně.

Foto: Turespaňa

Sevilla je město, které nabízí naprosto luxusní turistické zážitky včetně gastronomie a ubytování. Hotely Alfonso XIII. nebo Butique hotel del Poeta jsou právě takovým příkladem. Sevilla leží na jedné z nejdůležitějších vodních tepen Španělska, na řece Guadalquivir, kam přijížděly lodě z dalekého zámoří po objevení Ameriky. Díky jejím přítokům má spojení s dalšími zajímavými místy. Nedaleko Sevilly se nachází Palos de la Frontera, odkud vyplul i Kryštof Kolumbus. Na menší lodi, která reprodukuje věrně to, co Kolumbus projel a zažil první den své první objevné cesty, je možné zažít emoce slavného objevitel. Takže ahoj všem, tady Sevilla!

Další informace na: https://www.spain.info/en/destination/seville/  

Turespaňa, španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button