AkceGastroKam jet?Města & regiony ČRNovinky

Food festival na poslední zastávce. Evropské speciality provoní Kladno

Třetí říjnovou sobotu, 15. října, vyvrcholí v Kladně putovní food festival Ochutnej Evropu. Na náměstí Starosty Pavla mohou návštěvníci od 10 do 18 hodin ochutnat gastronomické lahůdky zemí evropské sedmadvacítky. V nabídce budou vyhlášené speciality nebo tradiční nápoje. Chybět nebude ani zábavní odpoledne pro děti a hudební program. Zazpívají kapela Eddie Stoilow a zpěvačka Šárka Vaňková. Vstupné je zdarma.

Foto: SCCR

Svátek gastronomie pořádá u příležitosti českého předsednictví v Radě EU už od srpna Středočeský kraj. Putovní festival navštívil už 10 středočeských měst a nabídl to nejlepší z chutí a vůní Evropy. V Kladně se gurmáni mohou těšit na pravé italské těstoviny, maďarský guláš, francouzské víno, německé klobásky a pivo, polské pirohy, řecké tzatziki a mnoho dalších evropských pochoutek.

Foto: SCCR

Ochutnávky cizokrajných jídel zpestří také hudební program. Odpoledne vystoupí zpěvačka Šárka Vaňková nebo pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow. Pro děti jsou připravené soutěže, skákací hrad nebo malování na obličej. Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny.

Foto: SCCR

„Do zahraničí mnohdy cestujeme za místní kuchyní, v Kladně můžeme evropské speciality ochutnat na jednom místě. Festival nás přenese do různých kulinářských koutů Evropy. K cestování patří kromě jídla také poznávání, proto bych rád pozval k návštěvě historických či technických památek Kladna. Návštěvníci tak mohou během podzimního putování poznat nová místa i ve středních Čechách,“ zve k návštěvě Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Celý festival zaštítil Mikuláš Bek, ministr pro evropské záležitosti ČR. Součástí akce bude také panelová výstava o oceněných stavbách realizovaných z evropských finančních prostředků na území středních Čech.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button