DopravaMěsta & regiony ČRNovinky

FlixBus spouští iniciativu na podporu českého turismu #VyletproCesko

Zelený poskytovatel přepravy FlixBus přichází s podzimní iniciativou na podporu tuzemského cestovního ruchu #VyletproCesko. Svým zákazníkům nabídne 30% slevu na jízdné po České republice pro období října a listopadu a přes tisíc volných jízdenek rozdá těm, kteří se zapojí do programu a pomohou šířit myšlenku iniciativy na sociálních sítích.

Foto: FlixBus

Jejím cílem je pomoci turismu a subjektům v oblasti cestovního ruchu, které koronavirová krize a opatření s ní spjatá zasáhla nejvíce a mohou ještě do konce roku čelit finanční tísni a existenčním problémům.

„Letos by pomohlo, kdyby se turistická sezona prodloužila minimálně do října, samozřejmě za dodržování bezpečnostních opatření. Regiony by tak měly více času vzpamatovat se z propadů souvisejících s jarním nouzovým stavem a chybějícími zahraničními návštěvníky,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Cestovní ruch patří mezi odvětví zasažená koronavirovou krizí nejvíce. Podle Českého statistického úřadu přijelo ve druhém čtvrtletí do hromadných ubytovacích zařízení v České republice na 988 tisíc hostů, z toho 861 tisíc domácích a 127 tisíc zahraničních. To je 70% propad v případě tuzemských turistů a 96% propad v případě zahraniční klientely ve srovnání s předchozím rokem.

FlixBus, jehož zelené autobusy staví v desítkách českých měst, proto v půlce září svým věrným zákazníkům e-mailem nabídne 30% slevu na jízdné během října a listopadu. Chystá se rozdat i přes 1 000 volných jízdenek těm, kteří motivují své okolí na sociálních sítích k dalšímu cestování.

„Každý z nás teď může přispět k uzdravení české ekonomiky a turismu – a to hlavně tím, že se rozhodne vydat ještě jednou v letošním roce někam na výlet. Cestování po hlavní sezóně je navíc finančně výhodnější a přinese intenzivnější zážitky,“ dodává Čmielová.

Bezpečnostní opatření během cestování i na podzim

Ani během podzimu FlixBus nezapomíná na preventivní bezpečnostní opatření, kterými chrání své zákazníky. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující jsou dle vládního nařízení od 1. září povinni cestovat s rouškou i v meziměstské dopravě.

Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace.

Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách a cestující jej dostávají spolu s potvrzením rezervace jízdenky přes webové stránky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Společnost i tak apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button