AkceGastroKam jet?Města & regiony ČRNovinky

Festival vína VOC Znojmo se bude konat opět v květnu

Také letos se příznivci znojemských vín mohou těšit na svůj oblíbený Festival vína VOC Znojmo, jehož 14. ročník se nezadržitelně blíží. Protože situace posledních dvou ročníků značně zamíchala s tradičními termíny, bylo stanoveno jednoduché pravidlo, a tak nyní festival připadne vždy na první květnovou sobotu, což je tentokrát již 7. května.

Foto: VOC Znojmo

Festival se letos vrací do centra města. Vínem, hudbou a gastronomií ožije opět Horní náměstí a jeho nejbližší okolí. Víno poteče proudem od 10.00 do 21.00 hod. v Sauvignonové ulici, na Ryzlinkovém trhu i na Veltlínském náměstí. Pro návštěvníky, kteří si budou chtít odpočinout od ruchu městských ulic, je připravena relaxační zóna u rotundy sv. Kateřiny. Ani zde nebudou vína VOC Znojmo chybět, a tak si vyhlídku do údolí řeky Dyje a okolní krajiny můžete užít se sklenkou v ruce.

„Přesunutím termínu jsme vyslyšeli četná přání festivalových návštěvníků, kterým prostě sobota vyhovuje více než neděle,“ vysvětluje předseda VOC Znojmo František Koudela a dodává: „Věřím, že stejně jako odbornou komisi zaujmou návštěvníky nejnovější sauvignony s broskvovou vůní, ryzlinky se svými medovými, meruňkovými až pomerančovými tóny a muškátové veltlíny.“

Festival uvede na trh 38 vín ročníku 2021, ovšem vedle nově zatříděných vín budou k ochutnání i ročníky starší všech 21 členských vinařství VOC Znojmo.

Foto: VOC Znojmo

V programu festivalu nesmějí chybět cimbálové muziky, které k vínu prostě patří. Těšit se můžete na folklor v podání místního Dyjavánku, Dyjavanu či cimbálky Antonína Stehlíka, ale i Cimbálové muziky Klaret z Mikulova. O další hudební žánry se postará kapela Trombenik, hrající temperamentní lidovou hudbu vycházející z židovské tradice, a Hrdza, která k nám ze Slovenska přiveze jedinečný mix rocku, folkloru a worldmusic.

Na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně se v rámci festivalu uskuteční akce Šperkování a Vinaři jdou na dřeň. Ukázky tvorby a prodej autorských děl šperkařek z různých koutů České republiky doplní bazar bižuterie, gravírování skleniček na víno a charitativní prodej vín VOC Znojmo. Přímo na místě se zájemci budou moci zapsat do Českého národního registru dárců dřeně.

Během festivalu je otevřeno také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Pro rodiny s dětmi je pak připraven dětský koutek s dohledem.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené s využitím systému dobíjecích čipů na náramcích. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na sociálních sítích.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button