AkceMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

Festival Kolem světa v Praze – všichni cestovatelé na jednom místě

O víkendu 26.– 27. 11. 2022 se uskuteční v Clarion Congress Hotelu Prague**** již tradičně festival Kolem světa, největší cestovatelský festival v ČR. V rámci bohatého víkendového programu se představí více než 70 přednášejících z řad cestovatelů, dobrodruhů, fotografů, horolezců a dalších milovníků cestování.

Foto: Viktoria Čelovská

Festivalový program je rozdělen na 5 programových sálů s projekcemi, mezi kterými se mohou návštěvníci festivalu volně pohybovat. Velký sál obsadí známí cestovatelé (Petr Horký, Petr Jan Juračka, Pavel Svoboda), horolezci (Jan Trávníček, Marek Holeček) a dálkoví trekaři (Jakub Šolc a nebo Nicolette Havlová).

Ostatní sály budou rezonovat zajímavými osobnostmi cestování a jejich inspirativními tématy. Co nás všechno čeká? Kolumbie, Island, Španělsko, Nový Zéland, Slovinsko, Grónsko, Pamír, národní parky USA, Kyrgyzstán, Kazachstán, Sibiř, Afrika a mnoho dalších destinací.

O svých zkušenostech na cestách přijdou pohovořit i fotografové a reportéři jako jsou Markéta Kutilová, Jan Šibík a nebo Garik Avenasian.

Zastoupen bude i segment karavanů a obytných dodávek nebo autocestování, kde bude kralovat Pepa Vrtal, alias Fotr na tripu, karavanistka Klára Hájek Velinská nebo Tomáš Málek s rodinou.

Moderátory jednotlivých přednáškových sálů budou Ruda Švaříček (majitel CK Livingstone), Honza Čermák (šéfredaktor časopisu Lidé a země), Pavel Sladký (moderátor rádia Wave), Jarda Bouzek (cestovatel a fotograf) a Karel Wolf (zakladatel festivalu Kolem světa).

V předsálí na návštěvníky čeká bohatý cestovatelský veletrh a Exotic Food Court (ochutnávky jídla z Blízkého východu, Afriky, Vietnamu, Indonésie, Indie, Mexika, Argentiny atd.

Vstupenky jsou v předprodeji na: https://kolemsveta.cz/festival-kolem-sveta-2022-podzim

Kompletní program naleznete na www.kolemsveta.cz.

Sdílejte a nebo označte svou účast na FB: https://www.facebook.com/events/1430089937503522

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button