MICENovinky

Evropská convention bureaus posilují svou spolupráci

Eventový a convention sektor v současné době prochází řadou změn, rozšíření dialogu a vizibilita na trhu jsou tedy klíčovými faktory pro budoucnost. Strategická aliance evropských národních convention bureaus proto spouští novou webovou stránku www.convention-europe.com, aby poskytla zákazníkům, dodavatelům i partnerům zajímavé informace a přímé kontakty na svých 28 členů.

Ilustrační foto: Pixabay

Strategická aliance evropských národních convention bureaus (Aliance) funguje jako platforma pro mezinárodní spolupráci v oblasti MICE a zaměřuje se na posílení role Evropy coby nejvýznamnější destinace pro pořádání mezinárodních eventů. Cílem Aliance je vytvořit vzájemně výhodný a funkční vztah mezi národními convention bureaus a pozici Evropy nadále posilovat. Myšlenka vytváření společných synergií a ustanovení společné evropské platformy byla uvedena v život v roce 2014 v průběhu veletrhu IMEX Americas. Zájem o spolupráci je stále větší a z původně 9 zakládajících členů, mezi kterými byla i Česká republika, je nyní 28členné uskupení, které se pravidelně setkává dvakrát ročně na rotačním principu.

Spuštění nového webu Aliance www.convention-europe.com je dalším společným krokem a snahou zviditelnit a upevnit pozici Evropy. Jak dokazují statistiky ICCA, asociace z celého světa si vybírají Evropu jako excelentní místo pro setkání, sdílení znalostí a propojování s dalšími odborníky z oboru. Evropské země hostily v uplynulém roce více než 2,4 milionu business návštěvníků, více než polovina celosvětových asociačních meetingů (54 %) se odehrává v Evropě.

 Newsroom TTG/CzechTourism

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button