DopravaKam jet?NovinkyŠpanělskoZahraničí

easyJet spustí novou linku do Barcelony, obnovuje také spojení do Amsterdamu a Ženevy

Do Barcelony, hlavního města Katalánska, můžete cestovat od 19. července 2021 nově i na palubě letecké společnosti easyJet, která dnes nové spojení do Barcelony oznámila. Z Letiště Václava Havla Praha nabídne až tři lety týdně. Cestující mohou také znovu využít obnovenou linku do Amsterdamu, kam bude easyJet nyní létat až čtyřikrát týdně. Od začátku července se pak vrátí dvakrát týdně také se svou pravidelnou linkou do Ženevy.

Foto: Letiště Praha

„Španělsko patří dlouhodobě mezi vyhledávané turistické cíle po celý rok. Nová linka easyJetu tento zájem potvrzuje a přinese v hlavní sezoně další alternativy cestování mezi Prahou a Barcelonou. Díky přímým letům naplánovaným na každé pondělí, pátek i neděli si mohou Češi navíc užít i příjemný prodloužený víkend v Barceloně,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

„Víme, že se naši zákazníci nemohou dočkat až opět prozkoumají Evropu, vyrazí za sluncem nebo se znovu setkají s přáteli a rodinou, proto přidáváme novou linku do Barcelony. Cestujícím tak nabídneme další možnosti pro cestování a dále posílime naši síť přímých spojení z Prahy, kterou již propojujeme s řadou oblíbených evropských destinací, jakou jsou například Amsterdam, Ženeva, Milán, Londýn a další. Navíc i nadále nabízíme jedny z nejvíce flexibilních podmínek na trhu, které umožňují, aby si zákazníci bez obav letenky zarezervovali a v případě potřeby své plány změnili, což letos v létě i na podzim cestování výrazně usnadní,“ řekl Thomas Haagensen, ředitel pro trh a marketing skupiny easyJet.

Dopravce na své linky z Prahy nasazuje letadla typu Airbus A320 Family. Kompletní přehled o letových řádech a rezervace letenek jsou k dispozici na webových stránkách dopravce www.easyjet.com.

Všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, si musejí vždy před cestou ověřit všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky. Při odbavení by měli cestující doložit vyplněný formulář země, pokud ho cílová destinace vyžaduje, potvrzení o negativním výsledku testu, provedeném očkování či o prodělání nemoci a samozřejmě platný cestovní doklad. Cestující by měli během aktuální sezony na letiště vyrazit také s dodatečným předstihem, tedy alespoň tři hodiny před plánovaným odletem.

Letiště Praha připravilo pro české cestující speciální webovou stránku www.zazitkyuzcekaji.cz, kde najdou nově přehled všech dostupných destinací z Prahy včetně důležitých informací pro cestování a dalších zajímavostí.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button