Kam jet?NovinkyZahraničí

Držitelé Hayya karty pro MS Katar 2022 si mohou požádat o vícevstupní vízum do Saúdské Arábie

Saudi Tourism Authority vítá zavedení nového vícevstupního víza do Saúdské Arábie ze strany saúdského ministerstva zahraničních věcí. Toto vízum je k dispozici návštěvníkům, kteří jsou držiteli Hayya karty pro mistrovství světa ve fotbale Katar 2022. Hayya karta je vyžadována pro všechny účastníky mistrovství světa a umožňuje vstup do Kataru a na stadiony.

Foto: sta.gov.sa

Saúdská Arábie je vstupní branou na mistrovství světa a domovem míst, která čekají na prozkoumání. Držitelé Hayya karty budou moci požádat o nové vízum online a zarezervovat si cestu do Saúdské Arábie před, během nebo po mistrovství světa. Vízum umožní 60denní pobyt v Saúdské Arábii počínaje 10 dny před turnajem.
 
Saúdská Arábie se nachází jen kousek od Kataru a je tak praktickou a pohodlnou destinací pro účastníky mistrovství světa, aby ji mohli navštívit nebo si zde během fotbalových zápasů vytvořili domovskou základnu. Saúdská Arábie očekává, že přivítá fotbalové fanoušky z celého světa.
 
Cestovatelé chtějí navštívit Saúdskou Arábii pro její autentickou arabskou kulturu, dobrodružství a mohou zde tak završit své zážitky z tohoto regionu. Země bude hostit zábavné akce včetně MDLBeast, Red Sea Film Festival, Riyadh Season a Winter at Tantoura v AlUla. Všechny tyto akce se konají během mistrovství světa.

Foto: sta.gov.sa

Za účelem zvýšení leteckého spojení s Dauhá bude Saudia provozovat 40 letů denně z Džiddy i Rijádu a navýší na 60 letů denně ve dnech zápasů saúdského týmu. Dauhá je jen 90 minut letu z Rijádu.

Hraniční přechod Salwa mezi Saúdskou Arábií a Katarem bude rovněž otevřen pro pozemní dopravu a nový přechod bude mít zvýšenou denní kapacitu na více než 24 000 vozů.
 
Fahd Hamidaddin, generální ředitel a člen představenstva Saudi Tourism Authority, řekl: „Milovníci fotbalu z celého světa mohou s důvěrou navštívit Saúdskou Arábii díky kompletnímu propojení a dostupnosti až po snadné zajištění víz pro více vstupů. Je snazší více než kdy jindy vychutnat si vše, co Saúdská Arábie může nabídnout, a zvu ty, kteří navštíví tento region na mistrovství světa, aby navštívili Saúdskou Arábii, autentický domov Arábie, a prozkoumali vše, co tato země může nabídnout.“
 
Země je domovem šesti památek světového dědictví UNESCO a více než 10 000 archeologických nalezišť včetně hornatého regionu Asir s Rijal Almaa, který byl zvolen UNWTO „nejlepší turistickou vesnicí“ v roce 2021 a neustále se rozvíjí.
 
Saúdská Arábie nyní zrušila všechna covidová cestovní omezení pro mezinárodní návštěvníky. Chcete-li se dozvědět více o novém více vstupním vízu Hayya Card, navštivte: https://www.visitsaudi.com/en.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button