Města & regiony ČRNovinky

Destinační společnosti v Královéhradeckém kraji letos obdrží 4,9 milionu Kč

Destinační společnosti, které působí v Královéhradeckém kraji, dostanou letos celkem 4,9 milionu korun, o 2,1 milionu korun více než loni. Vyplynulo to z informací hejtmanství.
Foto: Lenka Neužilová
V kraji působí sedm certifikovaných destinačních společností, které v daných oblastech zajišťují koordinaci a spolupráci poskytovatelů služeb cestovního ruchu.”Kraj každou ze sedmi certifikovaných destinačních společností pravidelně podporuje částkou 400 000 korun na kalendářní rok a letos se rozhodl přidat dalších 300 000 korun. Do budoucna plánujeme ve finanční podpoře pokračovat,” uvedl hejtman Martin Červíček.

Podle náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch Martiny Berdychové je role destinačních společností v systému podpory cestovního ruchu nezastupitelná. “Jejich pracovníci dobře znají místní podmínky a mají neocenitelné kontakty na místní samosprávu i podnikatelský sektor. Protože jejich činnost je finančně velmi náročná a cestovní ruch potřebuje nové podněty a neustálý rozvoj, rozhodli jsme se uvolnit dalších 2,1 milionu korun na jejich podporu,” uvedla Berdychová.

Foto: Lenka Neužilová

Zástupci destinačních společností zvýšení finanční podpory ze strany kraje vítají, zvláště v současnosti, po pandemii koronaviru, kdy byl cestovní ruch kvůli opatřením proti šíření nákazy utlumený. Peníze jim podle hejtmanství pomohou nejen s náklady na provoz, ale mají motivovat k rozvojovým projektům.

“Navýšení krajského příspěvku je pro nás zásadním krokem, který pomůže stabilizovat jednotlivé destinační společnosti nejen po stránce personální, ale umožní zahájit i nové projekty, jako například analýzy dat či nové mediální kampaně,” uvedla ředitelka oblastní destinační společnosti Krkonoše – svazek měst a obcí Eva Šulcová.

V Královéhradeckém kraji působí sedm certifikovaných destinačních společností a pokrývají celé jeho území. Konkrétně jde o Krkonoše, Podkrkonoší, Český ráj, Hradecko, Broumovsko, Kladské Pomezí a Orlické hory a Podorlicko. Destinační společnosti při podpoře cestovního ruchu spolupracují s obcemi, podnikateli, provozovateli památek, zástupci chráněných území, neziskovými organizacemi či pořadateli kulturních i sportovních akcí. Zástupci těchto organizací se stali členy profesního poradního orgánu Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu, která podporu turistického ruchu v regionu koordinuje.

Krajská příspěvková organizace nazvaná Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, která má za úkol zviditelňovat kraj v Česku i zahraničí, začala fungovat v prosinci 2021. Převzala činnost Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a Revitalizace Kuks.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button