Města & regiony ČRNovinky

Cyrilometodějská stezka získala ve slovinské Lublani Hlavní cenu BIG SEE za design v cestovním ruchu

Mezinárodní porota ceny BIG SEE udělila ve slovinské Lublani Cyrilometodějské stezce – Kulturní stezce Rady Evropy Hlavní cenu v kategorii Kreativní příběh jako zážitek a Cenu za design v cestovním ruchu v kategorii Kreativní příběh a identita jako zážitek. Předání ocenění proběhlo během Big Design Festivalu na lublaňském hradě ve čtvrtek 27. října za účasti zástupců sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a dvou významných poutních míst – Velehradu a slovinského Brezje.

Foto: Zlínský kraj

„Těší mě, že jsme po certifikaci Radou Evropy, kterou jsme obdrželi v loňském roce, dosáhli dalšího mezinárodního ocenění, tentokrát v oblasti designu. Je to potvrzení toho, že budovat stezku inspirovanou příběhem a odkazem sv. Cyrila a Metoděje jako produkt šetrného kulturního cestovního ruchu má v dnešní době smysl,“ řekl Lubomír Traub, náměstek hejtmana Zlínského kraje a předseda sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

Foto: Zlínský kraj

Cena za Design cestovního ruchu se uděluje v kategorii: Architektura jako zážitek, Design interiéru jako zážitek a Kreativní příběh a identita jako zážitek, přičemž kritéria pro hodnocení jsou:

  • inovace, inteligentní design a originalita
  • citlivost k životnímu prostředí a udržitelnost
  • kulturní a sociální povědomí
  • funkčnost a ergonomie
  • estetika a emoce

Ceny BIG SEE byly založeny jako regionální ceny, které systematicky zkoumají a propagují kreativní a podnikatelský potenciál jihovýchodní Evropy. S ambicí propojit kreativitu za hranicemi regionu přerostly regionální rámec a staly se mezinárodními. V současné době BIG SEE Awards přispívají k propagaci jedinečných a originálních tvůrčích počinů v oblasti architektury, interiéru, dřeva, cestovního ruchu, produktového a módního designu na celém světě.

Odkaz na Cyrilometodějskou stezku na stránce soutěže:

Cyril and Methodius Route – Cultural Route of the Council of Europe (bigsee.eu)

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button