ChorvatskoKam jet?NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Chorvatsko uvolňuje podmínky pro vstup do země

S účinností od soboty 9. dubna uvolňuje Chorvatsko pro osoby přijíždějící ze zemí EU podmínky a omezení pro vstup do země vyhlášené v souvislosti s pandemií covid-19. 

Foto: Croatia.hr / Ivo Pervan

Dle oznámení Štábu civilní ochrany Chorvatské republiky, s přihlédnutím k aktuálním trendům a epidemiologické situaci od 9. dubna 2022 pro osoby přijíždějící ze zemí Evropské unie nebudou pro vstup do republiky vyžadovány digitální certifikáty EU COVID nebo certifikáty prokazující očkování, negativní výsledky testu PCR / BAT nebo prodělání nemoci covid-19, a povinnost nosit roušky na veřejných místech bude zrušena. Povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí včetně občanů EU.

Nadále nebude povinné nosit roušky na veřejných prostranstvích (povinnost nosit roušky nadále platí na veřejných místech, kde je vykonávána zdravotní a sociální péče). Uvolňují se rovněž další omezení, jako například otevírací doba stravovacích zařízení, barů a klubů, která bude nadále neomezená.

V návaznosti na výše uvedené nebude pro cestující ze zemí EU již nutné vyplňovat formulář „Enter Croatia“.

„Od samého začátku pandemie covid-19 věnuje Chorvatsko velkou pozornost bezpečnosti našich hostů a občanů a zůstane tomu tak i v budoucnu. Zrušením povinnosti předkládat COVID certifikáty při vstupu do Chorvatska pro občany Evropské unie je našim hostům dále usnadněn proces cestování. Vítáme všechny hosty a přejeme příjemný pobyt v Chorvatsku,“ uvedla ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brnjac.

„Chorvatsko patří v České republice mezi nejoblíbenější zahraniční destinace. Zrušení povinnosti prokazovat se COVID pasem nebo jinými doklady o bezinfekčnosti a možnost cestovat pouze s občanským průkazem nebo pasem významně zjednoduší cesty českých turistů do Chorvatska a přispěje k růstu cestovního ruchu a návratu k předcovidovým trendům,“ dodává Dubravko Miholić, ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku a Slovensko.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button