NovinkyZahraničí

China Tours ruší zájezdy do Číny v prvním pololetí 2020

Cestovní kancelář China Tours, specialista na poznávací cesty do Asie, ruší všechny zájezdy do Číny včetně Tibetu plánované na první pololetí tohoto roku. Klienti si budou moci vybrat mezi vrácením záloh, či nabídkou zájezdu do jiné země.

foto: pixabay

„K opatření nás vedl aktuální vývoj, který je velmi podobný s šířením viru SARS v roce 2003. Přestože aktuálně zasažené čínské oblasti nepatří mezi naše cíle, vůbec není jisté, jak tomu bude v blízké budoucnosti. Nemá tedy smysl dále udržovat naše klienty v nejistotě či obavách, že budou ‚muset‘ jet do země, kam se nyní cestovat obávají,“ uvedl ředitel CK RNDr. Miloš Podpěra.

China Tours se může opřít o zkušenost z roku 2003, nicméně situace se nyní liší. Tehdy epidemie SARS způsobila, že cestovní kancelář ve druhé sezoně své existence přišla téměř o všechny klienty prvního pololetí, a ekonomicky přežila jen díky zázemí mateřské firmy Adventura.

„Dnes jsme ve zcela jiné situaci. Čínský region tvoří sice významnou, ale zdaleka ne majoritní část našich cest, a my se můžeme v naší široké nabídce opřít o Japonsko, Indii či další země jihovýchodní Asie. A věřím, že jako po SARSu, tak i tentokrát budeme první CK, která zahájí prodej i realizaci zájezdů do uzdravené Číny,“ uzavírá Podpěra.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button