Novinky

Cestovní ruch v době covidu

Rusové objevují Rusko, Němci mají dva scénáře oživení MICE průmyslu a Itálie zaznamená pokles v cestovním ruchu i v prvním čtvrtletí příštího roku.

Petrohrad, foto: Qweasdqwe, Wikimedia

Když nemohou Rusové cestovat kvůli pandemii covid-19 do zahraničí, snaží se cestovat alespoň po Rusku. Vzrůstá jejich zájem o ekoturistiku a o netradiční ubytování uprostřed přírody na odlehlých místech. Podle portálu OneTwoTrip o podzimních víkendech vzrostl zájem o domácí turistiku o celých 20 procent. Nejpopulárnější jsou stále dvě největší ruská města, Moskva a Petrohrad, následovaná Soči a Krasnodarem. Vzrůstá však i zájem o Altaj, Bajkal nebo Kamčatku. Pandemie ale zasáhla i toto odvětví turismu. Rusové nyní hromadně ruší rezervace novoročního pobytu v Petrohradě, a to kvůli omezení návštěv restaurací, muzeí a divadel, kvůli kterým především Moskvané do Petrohradu o zimních svátcích cestují.

Kongresové centrum v Berlíně, foto: Avantique, Wikimedia

Evropský institut pro MICE průmysl (EITW) analyzoval dva scénáře dopadu pandemie na MICE trh v Německu. Podle scénáře č. 1, který počítá pouze s částečným lockdownem, se trh začne vzpamatovávat na jaře příštího roku, v létě o něco posílí, ale rozhodně se ještě nevrátí do předcovidového stavu. Tento scénář očekává, že se v roce 2021 v Německu uskuteční téměř 40 procent původně plánovaných akcí, kterých se zúčastní kolem 30 procent původně očekávaných účastníků. Scénář č. 2 je méně optimistický, předpokládá, že pomalejší oživení nastane na jaře 2021 a k většímu růstu nedojde dříve, než na podzim. V průběhu celého roku se uskuteční jenom pětina plánovaných akcí s pouhými 15 procenty původně očekávaných účastníků. Tato čísla však hovoří pouze o fyzicky přítomných účastnících, nezahrnují hybridní nebo virtuální formy akcí.

Pisa, foto: Luis Ascenso, Wikimedia

Italský cestovní ruch zakončí letošní rok s obratem nižším o 53 miliard eur, než jaký byl v roce 2019. A rok 2021 bude rovněž problematický, alespoň podle analýzy vypracované společností Isnart-Uniocamere. Podle této analýzy bude propad obratu v prvním čtvrtletí příštího roku ve srovnání se stejným obdobím 2019 menší o 7,9 miliardy eur. Od ledna do března poklesne domácí turismus o 60 procent a příjezdy zahraničních hostů dokonce o 85 procent. To samozřejmě za předpokladu, že pandemie covidu-19 bude i nadále vyžadovat přísná omezení jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni.

Newsroom TTG

 

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button