Kam jet?Novinky

Česká fotbalová reprezentace i obojetná šampionka Ester Ledecká si vybraly Gitschberg Jochtal

Stefan Gruber je prezidentem turistické asociace jihotyrolského regionu Gitschberg Jochtal/Rio Pusteria a zároveň generálním ředitelem jeho obchodní společnosti, sám provozuje Tratterhof Mountain Sky hotel v Meransenu. Teď zaměřuje pozornost na české návštěvníky. Jezdit sem budou častěji i čeští fotbaloví reprezentanti nebo dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. „Turismus v horách je pro mě víc než práce. Chci krásu míst okolo nás ukázat i lidem z vaší země,“ říká.

Stefan Gruber / Foto: Tomáš Nohejl

Fotbaloví reprezentanti a lyžařský resort, jak jde tohle spojení dohromady?

Pro nás je to velká příležitost nabídnout dvě kvalitní fotbalová hřiště s přírodní trávou přímo vedle stanice lanovky a tak ukázat a představit náš region na českém trhu.

Zatím tam není příliš známý.

Ano, dosud ho moc lidí nezná. Ale doufáme, že i díky spolupráci s fotbalisty se to změní.

Máte zkušenosti s podobným typem klientely?

Měli jsme tu už několik týmů z italské Serie A nebo druhé a třetí německé bundesligy, pravidelně k nám jezdí třeba z Ingolstadtu. Všichni byli se zdejším prostředím v Gitschberg Jochtal velmi spokojeni.

Jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr místa pro tréninkový kemp je pro fotbalovou reprezentaci také dopravní dostupnost, že?

Náš resort leží jen 5 kilometrů od dálnice, 40 minut od letiště v Bolzanu nebo 45 minut od letiště v Innsbrucku. Z Prahy jste u nás za šest až sedm hodin autem. Je pro vás snadné se k nám dostat.

Letiště v Bolzanu je menší.

V současnosti tam létá jen málo linek, ale v budoucnu bude ještě více využíváno i turisty.

Bude mít český národní tým celý hotel i obě hřiště k dispozici pouze pro sebe?

Náš sportovní areál nabízí přírodní fotbalové hřiště s licencí FIFA/UEFA (68×105 metrů), menší tréninkové hřiště (40×60 metrů). Na povrchu pracuje specialista z Ingolstadtu ve spolupráci s naším personálem, až do jara, než přijedou vaši fotbalisti, na něm nebude trénovat ani zdejší mužstvo. Hned vedle stojí tenisová hala (s plochou 40×40 metrů), která může být využita jako tělocvična. Hotel Silena, čtyřhvězdičkové Superior třídy, leží jen sto metrů od hřišť a bude teď plně rezervován pouze pro český tým, aby mu mohl nabídnout dostatek klidu a zároveň naplnil přísná bezpečnostně-hygienická opatření.

Hotel Silena / Foto: Tomáš Nohejl

Nejen spoluprací s fotbalisty oslovujete české prostředí. Stáváte se čerstvě také partnerem olympijské vítězky v alpském lyžování a snowboardingu Ester Ledecké. Jak se to podařilo?

To je spíše shoda šťastných okolností, že se nám podařilo současně domluvit i se skutečnou lyžařskou hvězdou, aby podpořila náš region Gitschberg Jochtal. Bude k nám jezdit za přípravou, uvažujeme, že přímo pro ni postavíme sjezdovku na superG, kterou ještě nemáme. Jsme pyšni na to, že můžeme zahájit letošní zimní sezonu spolupráci s tak významnými partnery, jako jsou český fotbalový tým a Ester Ledecká. Očekáváme, že díky tomu k nám přijede více hostů z Česka.

Snowboardistka Ester Ledecká

Na jaké pozoruhodnosti byste je sem nalákal?

V zimě na 55 km kvalitních sjezdovek, jejichž cílovou skupinou jsou především rodiny, máme zde dvě velké lyžařské školy. A v létě jsme oblíbenou turistickou destinací, najdete tu Fane Alm, nejkrásnější alpskou vísku v celém Jižním Tyrolsku, nebo Rodenecker-Lusner Alm, nejdelší pastvinu v Jižním Tyrolsku s dechberoucími panoramaty. Všude jsou k vidění nádherné kulisy Dolomit ve více než třech stovkách slunečních dní v roce. Každý den v týdnu tu můžete věnovat jiné aktivitě.

Tomáš Nohejl

 

Gitscherg Jochtal/Rio Pusteria

Lyžařský a turistický region přímo za Brennerským průsmykem, kde se protínají Eisackské a Pusterské údolí, na sever směřuje k Zillertalským Alpám, všude okolo jsou Dolomity.

Klidné místo ideální pro rodinnou dovolenou.

V zimě nabízí 15 vleků a lanovek a 55 km sjezdovek na dvou hřebenech (východní Jochtal a západní Gitschberg s bezlesým vrcholem ve výšce 2512 m), 3 sáňkařské dráhy a 18 km tratí pro běh na lyžích.

Zajímavost: jedno gondolové lano zde má v nejvyšším bodě vzdálenost 93 metrů od země, rozpětí mezi podpěrami činí 538 metrů – to je italský rekord pro monokabelový gondolový systém.

Doprava: 5 minut z Brennerské dálnice A22, z Mühlbachu už možno jezdit lanovkami, autobusy i vlakem (místa Meransen, Vals, Pfunders, Rodeneck, Spinges, Weitental a Lüsner Alm, dále nejkrásnější jihotyrolská víska Fane Alm).

Nedaleko leží větší starobylé univerzitní město Brixen, jen o kus dál v Pusterském údolí pak nejznámější resort Kronplatz.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button