LidéNovinkyRozhovoryTechnologie

Bitcoin v hotelu

Phillip Winter, marketingový ředitel německého hostelového řetězce a&o, hovoří o využívání bitcoinu jako jedné z možností placení v ubytovacích zařízeních.

Phillip Winter, marketingový ředitel a&o. Foto: a&o

Lze v hostelech a&o platit bitcoinem?

Ano lze, a to ve všech našich čtyřiceti hostelech a&o včetně obou hostelů v Praze. Při rezervaci si stačí jen jako platební metodu zvolit „Bitpay“.

Jak hojně vaši hosté tuto možnost využívají?

Platbu bitcoinem umožňujeme od roku 2017. Využívá ji však zatím spíše méně hostů, zhruba do deseti procent. Před pandemií jsme zaznamenali rostoucí trend, který, zdá se, opět nastává. Co se geografie týče, platby bitcoinem se využívají nejvíce v Berlíně.

Jaké přínosy pro platby bitcoinem očekáváte – jednak pro vaše zákazníky, jednak pro vás jako značku?

Digitální měny by měly být přirozenou součástí digitálního světa. Od doby, kdy letos začala veřejně fungovat obchodní platforma Coinbase, jsou kryptoměny nepostradatelné. Mají samozřejmě i své slabiny, ale jsem přesvědčen, že kryptoměny budou hrát stále významnější roli a stanou se silnou alternativou klasických platebních metod. Naši zákazníci stále dávají přednost platbě přes Paypal nebo kartou. To se ale změní. a&o je v digitalizaci v cestovním ruchu velmi napřed.

A co očekáváte do budoucna?

Osobně si myslím, že velmi brzo budou vzkvétat kryptoměny, k jejichž těžení je třeba méně zdrojů, a které jsou tudíž ekologičtější. Bitcoin bude nahrazen, kryptoměny nikoli. Řetězec a&o bude pak samozřejmě tyto „zelené kryptoměny“ nabízet jako platební prostředek.

Newroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button