HotelyKam jet?Města & regiony ČRNovinky

Babí léto? Nebojte se Špindlu, má pořád i svoji vlídnou Lenku

Ještě hledáte, kde strávit babí léto? Pár dní klidu, případně objemové sportovní přípravy na zdravém povětří? Nebojte se poněkud zbytečně démonizovaného Špindlerova Mlýna, hlavního města tuzemských Krkonoš.

Foto: archiv, Martin Wawrzyczek

V srpnu tu až na pár deštivých dní povětšinou vládly ideální podmínky. Slunce, teplo, ale „svěžo“. A tak to vypadá i nadále. Dá se nachodit, naběhat i najezdit na kole, aniž byste trpěli vedrem. A pak si klidně na chvíli zalehnout k Labské přehradě, která má sice míň vody než jiné roky, ale teplotní jiskru neztrácí. A ledovou regenerační terapii snadno pořídíte na kamenech třeba ve Svatopetrské bystřině anebo rovnou v Labi přímo v centru. Pominete-li komerční balast s nabobtnalými cenami většiny občerstvoven, zůstává autentická příroda jediných větších českých hor. Stačí pár kroků a nevidíte člověka, rezidenti, vlekaři i hostinští se shodují, že oproti předchozím letům padla návštěvnost na polovinu.

Foto: archiv, Martin Wawrzyczek

„Ani my nejsme zdaleka na svých číslech. Měli jsme půl roku úplně zavřeno, zima už byla dobrá, ale teď v létě se lidi po covidu nevrátili. Mnoho jich vyrazilo k moři, další odrazuje růst cen všeho. Úplně přestali jezdit cizinci z Německa a Polska. Ale na závěr prázdnin a babí léto se na pár dní ještě vracejí i k nám,“ říká Romana Rechlin, provozní manažerka hotelu Lenka, který patří do impéria TMR, provozujícího zdejší lanovky. Osmdesátková budova na východním okraji skiareálu ve Svatém Petru si drží standardy, nabízí drobné příjemnosti i rodinnou atmosféru.

Kozlíka do půllitru natočí i dítěti, aby ho starosvětsky odneslo znavenému otci na venkovní zahrádku nebo do pokoje. Dámě uvaří šálek čaje a na recepci poskytnou kdykoliv azyl k obyčejnému popovídání. Pilnému sportsmanovi uvaří i ráno v sedm misku rýže, aby se mohl vydat za dlouhým tréninkem. „Máme šest zaměstnanců už delší dobu, všechno kamarády. To je tady skoro zázrak, stálí obyvatelé ze Špindlu už téměř vymizeli.“

Foto: archiv, Martin Wawrzyczek

Jste na dosah epicentra, jen pár kroků od lanovky na Pláně, přitom už v úplném tichu rozvírajícího se údolí Svatého Petra, vybraná okna hledí i na vodopád. Parkujete zdarma bez potíží, pokud chcete vyslat na pár dní samotnou babičku nebo dědu s dětmi, vyzvednou vám je vozem i s batožinou na autobusovém nádraží, pejska nebo kočku vezmou taky.

V 26 pokojích různé kombinace nabízejí 90 lůžek, vždy s koupelnou, toaletou a televizí. Dole v restauraci jistá snídaně, zbytek záleží na vás. Večeře bohatá nabídka s masem i bez, nechybějí borůvkové knedlíky, obědy vám dají taky, anebo si objednáte balíček na den včetně bezlepkové nebo vege stravy. Sauna se v létě pouští na vyžádání, i masáž se tu dá vymyslet. Děti můžou vyběhnout bez dozoru, venku jsou trampolíny a hřiště, uvnitř herna. A ty bonusy? Denně jedna jízda lanovkou (na Pláně i na Medvědín) zdarma, deset procent sleva na atrakce Yellow pointu včetně třeba ziplajny nad přehradou nebo koloběžek z Medvědína.

Tomáš Nohejl

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button