ArgentinaTOPZahraničí

Argentina získala známku „Safe Travels“

Více než kdy jindy je zapotřebí, aby cestovní ruch vzbuzoval důvěru. Cestující musí mít jistotu, že místa, která navštíví, budou splňovat určité hygienické podmínky.

Pozorování velryb, Poloostrov Valdés, Region Patagonie, foto: INPROTUR

V této souvislosti vyvinula Argentina velké úsilí, aby získala mezinárodní známku bezpečného cestování „Safe Travels“. Tato certifikace, zaštítěná Světovou radou cestování a cestovního ruchu (WTTC), má přispět k odpovědnému a bezpečnému procesu opětovného zahájení aktivit cestovního ruchu.

Známka je zároveň oceněním Argentinských protokolů o cestovním ruchu, které vypracovalo Ministerstvo cestovního ruchu a sportu Argentiny společně s Federální radou pro cestovní ruch (CFT), Institutem kvality cestovního ruchu (ICTA) a Argentinskou komorou cestovního ruchu (CAT).

Protokoly pokrývají různé oblasti cestovního ruchu: ubytování, gastronomická zařízení, cestovní kanceláře a agentury, lyžařská střediska, průvodce, vinařskou turistiku, agroturistiku a kongresovou turistiku. Pokyny v nich obsažené se řídí doporučeními stanovenými Ministerstvem zdravotnictví Argentiny a jejich hlavním cílem je zajistit ochranu zdraví a komfortní zázemí pro pracovníky cestovního ruchu a turisty.

Vodopady Iguazú, Region Litoral, foto: INPROTUR

WTTC zmocnila v Argentině Národní institut pro podporu cestovního ruchu (Inprotur) k udělování známky provinciím, obcím a společnostem cestovního ruchu. „Proces certifikace třetím stranám začíná podáním žádosti, kterou zkoumá Národní ředitelství pro kvalitu cestovního ruchu. Poté Federální rada pro cestovní ruch a Argentinská komora pro cestovní ruch (CAT) vydají svá potvrzení a nakonec proběhne schválení a udělení známky,“ vysvětlil Leandro Choi z technického týmu Inproturu.

Známku již získalo všech 23 argentinských provincií a také město Buenos Aires.

Výše uvedené turistické protokoly jsou veřejně dostupné na oficiálním portálu vlády země argentina.gob.ar, kde zájemci mohou jejich obsah volně prostudovat.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button