ArgentinaTOPZahraničí

Argentina je čistý adrenalin

Krásná argentinská příroda nabízí také různé možnosti, jak ji prozkoumat s kapkou adrenalinu.

Hora Monte Fitz Roy, El Chaltén, Region Patagonie, foto: INPROTUR

Region Cuyo, kolébka Malbecu, je ideální oblastí pro provozování dobrodružné turistiky. Město San Rafael díky své zeměpisné poloze umožňuje uskutečňovat aktivity jako rafting, jízda lanovým skluzem, paragliding nebo také navštívit zábavní park ve Valle Grande.

Přehrada Cuesta del Viento v provincii San Juan je ideálním místem pro windsurfing a kitesurfing. Vzhledem ke kvalitě tamního větru se jedná o jednu z nejlepších lokalit na světě pro tento druh sportů, kde se rovněž konají mezinárodní šampionáty.

A nelze opomenout horu Aconcagua. S výškou 6962 metrů nad mořem je nejvyšším vrcholem celého amerického kontinentu. Dostat se na vrchol je ohromná výzva, která přitahuje horolezce z celého světa. Na úpatí Aconcaguy se nachází také stejnojmenné chráněné území Parque Provincial Aconcagua, které je snadno dosažitelné a nabízí různé jak krátké, tak i dlouhé trekingové okruhy s délkou trvání od jedné hodiny do tří dnů.

Kayak, San Rafael, Region Cuyo, foto: INPROTUR

Necelých 300 kilometrů od ledovce Perito Moreno v regionu Patagonia se nachází městečko El Chaltén, známé jako „národní metropole trekingu“, jehož největší atrakcí je hora Monte Fitz Roy. Mezi hlavní trekingové okruhy patří procházka k jezerům Laguna de Capri a Laguna de Los Tres. První jezero připomíná skutečné vodní zrcadlo obklopené původním lesem, který dobrodružství dodává velkolepý rámec. Procházka k druhému jezeru vede k úpatí hory Monte Fitz Roy. V cíli pak čeká výhled na jezero a ledovec Los Tres.

V Regionu Norte (Sever) se nacházejí Los Seismiles (Šestitisícovky), jedna z nejvyšších oblastí And, kde přibližně dvacet vrcholů přesahuje výšku 6000 metrů nad mořem. Najdete tam mj. sopky Pissis, Ojos del Salado, Walter Penck a Incahuasi, a hory Cerro Tres Cruces, Nacimiento a San Francisco. Expedice vždy začínají ve městě Fiambalá (Catamarca), známém rovněž jako „Puerta de los Seismiles“ (Brána k Šestitisícovkám).

S výškou 6893 metrů nad mořem je Ojos del Salado nejvyšší sopkou na světě a druhým nejvyšším vrcholem v Americe v závěsu za Aconcaguou. Patří k oblíbeným vrcholům mezi horolezci kvůli obtížnosti přístupu z argentinské strany. Sopka Pissis nabízí pět vrcholů pro výstup. Ten hlavní je ve výšce 6882 metrů nad mořem. Nejdostupnější vrcholy jsou San Francisco (6080 m n. m.) a Incahuasi (6638 m n. m.), které se nacházejí v blízkosti mezinárodní silnice směřující k hraničnímu přechodu do Chile.

Tímto nabídka Argentiny v oblasti dobrodružné turistiky zdaleka nekončí, naopak jde pouze o úvod do široké škály aktivit, které lze podniknout.

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button