CestovkyNovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Antigenní či PCR test na koronavirus lze v Tunisku podstoupit i v lékárnách

Test na koronavirus je možné v Tunisku podstoupit i v lékárnách nebo zdravotnických laboratořích. O nejbližších odběrových místech zájemce informuje personál hotelů. Antigenní test stojí 30 tuniských dínárů (asi 230 Kč) a PCR test 170 dínárů (asi 1307 Kč).
 
Foto: Pixabay
Čechům, kteří se do této severoafrické země vydají s organizovaným zájezdem, test před návratem do vlasti zajistí cestovní kancelář.

Lidé, kteří nemají dokončené očkovaní nebo od něj neuplynulo nejméně 14 dnů, případně v posledních 180 dnech neprodělali nemoc covid-19, musejí před odletem do České republiky podstoupit test na koronavirus. Antigenní test nesmí být starší 48 hodin, u PCR testu musí být odběr proveden nejvýše 72 hodin před návratem. Písemné potvrzení o negativním výsledku kontroluje personál letiště v Tunisku, dokument lidé předkládají také kontrole na letišti v České republice. Test nepotřebují děti do šesti let. Děti mezi 6. a 12. rokem mají povinnost se do pěti dnů po návratu podrobit PCR testu.

V tuniské Súse jedno z odběrových míst funguje například v blízkosti starého města ve zdravotnické laboratoři. Antigenní test se tam provádí klasicky odběrem z nosohltanu a je hotový do několika minut. Klient na základě předloženého pasu dostane podrobnou tištěnou zprávu s razítkem o odběru. Je v ní mimo jiné uveden přesný čas odběru a informace o použitém testu, jako jsou přesnost či citlivost. Ve zprávě je vytištěn také QR kód.

Například CK Exim tours na svém webu uvádí, že testování v tuniských hotelech českým klientům pomáhá zprostředkovat delegát. Test je ale nutné objednat předem v rámci smlouvy o zájezdu. U antigenního testu uvádí cenu 500 korun, PCR test je v Tunisku podle informací CK možné zakoupit za 55 eur (asi 1390 Kč).

Lidé, kteří do Tuniska cestují s organizovaným zájezdem, nemusejí po příjezdu do karantény. Zavazují se ale k tomu, že se nebudou vzdalovat od své skupiny. Nesmějí se tak sami vydat například do města. Individuální turisté, kteří nemají dokončené očkování, musejí nastoupit do desetidenní karantény ve vybraném tuniském hotelu. Zakončit ji je nutné absolvováním PCR testu.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button