DopravaNovinkyZahraničí

Amsterodamské letiště prodloužilo omezení počtu cestujících na září a říjen

Amsterodamské letiště prodloužilo omezení počtu cestujících zavedené v letní sezoně na září a říjen. Informovala o tom agentura Reuters.
Foto: schiphol.nl

Letecké odvětví se potýká s oživením poptávky, letiště Schiphol k restriktivnímu opatření přistoupilo kvůli dlouhým čekacím dobám a dalším logistickým problémům. Letiště v prohlášení uvedlo, že budou dále platit i další opatření. Platná zůstane například výzva cestujícím, aby se dostavili čtyři hodiny před odletem.

Schiphol varoval letecké společnosti, že během nizozemských podzimních prázdnin na konci října očekává příliš mnoho cestujících, které by nezvládl bez omezení odbavit. Od září letiště stanovilo maximální počet cestujících na 67 500 lidí denně, od října na 69 500.

KLM, nizozemská divize skupiny Air France-KLM, uvedla, že kvůli tomuto nařízení bude muset na podzim omezit prodej některých letenek. “KLM neočekává, že by bylo nutné rušit lety, aby se splnil limit počtu cestujících nastupujících na místě,” uvedla společnost. “Na nizozemském trhu však bude k dispozici méně míst než obvykle,” dodala.

Dopravce v červnu uvedl, že odpovědnost za finanční škody vzniklé v důsledku omezení počtu cestujících přenese na letiště.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button