NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Aktuální vstupní podmínky při cestách do Tuniska

Na základě vývoje pandemické situace viru covid-19 v mezinárodním i národním měřítku v souvislosti s výskytem varianty omicron bylo v Tunisku rozhodnuto s platností od 27. ledna 2022 uplatňovat následující podmínky vstupu do země.

Od 27. ledna 2022 musejí všichni cestující do Tuniska mít plně ukončenou platnou vakcinaci proti covid-19 a dále jsou povinni:

  • Předložit vakcinační pas (certifikát) vydaný příslušnými orgány zemí bydliště; toto platí pro osoby od 18 let.
  • Předložit negativní výsledek PCR testu provedeného max. 48 hodin před odletem nebo antigenního testu provedeného max. 24 hodin před odletem akreditovanými laboratořemi; toto platí pro osoby od 6 let.

Náhodně vybraným cestujícím bude po příletu do země proveden antigenní nebo PCR test. V případě pozitivního výsledku bude daná osoba muset dodržet 5denní samoizolaci. V případě přetrvávajících příznaků musí trvat samoizolace 7 dní.

Občané Tuniska a osoby s tuniskou pobytovou kartou, kteří nemají dokončenou vakcinaci proti covid-19, jsou povinni:

  • Strávit na vlastní náklady 5 dní v povinné hotelové karanténě. Dotyčná osoba se musí prokázat dokladem o rezervaci a platbě (voucherem) v jednom z hotelů uvedených v tomto seznamu: https://www.ontt.tn/ar/blag.
  • Nechat si na vlastní náklady udělat PCR nebo antigenní test 5. den karantény v laboratoři akreditované tuniským Ministerstvem zdravotnictví v souladu s tuniským sanitárním protokolem.

Další informace na: https://www.ttg.cz/aktualni-vstupni-podminky-pri-cestach-do-tuniska/

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button