FrancieNovinkyPojišťovnyPředpisy & regulaceRakouskoZahraničí

4 z 10 Čechů přiznávají, že při lyžování popíjejí alkohol

Pivo, bombardino, aperol nebo svařené víno si během lyžování klidně dá 39 % mužů a čtvrtina žen. Překvapivě nejčastěji, v polovině případů, si dají skleničku lidé starší 55 let. Jako polehčující okolnost uvádějí, že pijí až před poslední jízdou. Vyplývá to z průzkumu pro ERV Evropskou pojišťovnu.

Foto: Pixabay

V některých zemích je ale alkohol na sjezdovce zakázaný. Když dojde k úrazu pod vlivem, mohou pojišťovny krátit či odmítnout pojistné plnění.

V Rakousku, stejně jako v Čechách, alkohol na sjezdovkách zakázaný není. Na rozdíl od tuzemska tam ale kontroly lyžařů reálně probíhají. Pokud je u někoho naměřena vysoká hladina alkoholu v krvi, může přijít o skipas bez nároku na náhradu a může být vykázán ze sjezdovky. Jako přitěžující okolnost je pak alkohol brán při srážce s jiným lyžařem.

V italských Alpách od letoška platí zákaz alkoholu na sjezdovkách. Pokud je lyžaři při namátkové kontrole zjištěno překročení hranice 0,5 promile alkoholu v krvi, čeká ho pokuta od 250 do 1000 eur, při překročení 0,8 promile se dokonce jedná o trestný čin. Ve Francii dokonce platí nulová tolerance alkoholu.

ERV Evropská je v případech požití menšího množství alkoholu tolerantní. Přítomnost alkoholu při škodní události však musí zohlednit ve chvíli, kdy o něm ošetřující lékař nebo policie udělá záznam v dokumentaci. „Bohužel není ojedinělé, že k úrazu dojde pod vlivem alkoholu. V takovém případě musí lyžař počítat s tím, že mu pojišťovna může pojistné plnění krátit či odmítnout, zvláště pak po požití většího množství alkoholu,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Podle průzkumu a experimentu britské pojišťovny Direct Line je u lyžařů pod vlivem alkoholu o 43 % vyšší pravděpodobnost, že se stanou účastníky nehody. Průzkum, do kterého se zapojilo na dva tisíce rekreačních lyžařů, vycházel z experimentu na simulátoru. Lyžaři nejprve absolvovali jízdu na simulátoru bez požití alkoholu a následně po jeho požití.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Jeden komentář

  1. Would you like to buy dumps and credit cards with cvv2 from the legendary Brian Krebs? Then Visit Briansclub cm! This is a marketplace where we offer customers to buy and sell newly launched tokens with credit or debit cards.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button