Města & regiony ČRMICENovinkyPraha

Zástupci kongresové Prahy si zvolili nové vedení

Ve středu 4. května se uskutečnila valná hromada Prague Convention Bureau, v rámci níž proběhla volba nového představenstva a členů revizní komise. Kongresový průmysl Prahy, který je oficiálně zastřešován právě Prague Convention Bureau, tak získal nové vedení.

Foto: H. Kreibichová / PCB

 

Představenstvo Prague Convention Bureau se skládá z celkem pěti členů reprezentujících profesionální organizátory kongresů (Professional Congress Organiser – PCO), eventové agentury (Destination Management Company – DMC), konferenční prostory, hotely a dodavatele doprovodných služeb. Funkční období jednotlivých členů je tříleté, nicméně z důvodu pandemie bylo v roce 2021 rozhodnuto o prodloužení funkčního období stávajícího představenstva o jeden rok. Volba nových členů představenstva spolu s volbou členů revizní komise tak připadla na jaro 2022.

Ihned po uskutečnění valné hromady proběhla ustanovující schůze nového představenstva, kde došlo ke zvolení jeho předsedy a dvou místopředsedů. Aktuální složení představenstva pro následující tříleté období je tak následující:

  • Jan Kubinec (sekce služeb), AV MEDIA EVENTS, předseda představenstva;
  • Lenka Žlebková (sekce konferenčních prostor), Kongresové centrum Praha, místopředsedkyně představenstva;
  • Daniel Nedvěd (sekce DMC), Asiana MICE – Europea Travel, místopředseda představenstva;
  • Kateřina Joklová (hotelová sekce), Vienna House Andel‘s Prague, členka představenstva;
  • Dana Prejzková (sekce PCO), AIM Group Prague, členka představenstva.

Novými členy představenstva se tak stali Jan Kubinec, který nahradil ve funkci předsedy dlouholetého prezidenta Prague Convention Bureau Sanjiva Suriho ze společnosti Zátiší Catering, a Daniel Nedvěd, který byl zvolen místopředsedou představenstva, tedy do funkce, kterou v předchozím představenstvu zastávala Sylvie Neves ze společnosti Ovation DMC.

„Praha má jedny z nejlepších profesionálů v oblasti kongresů, eventů a incentiv. V globálním měřítku se řadíme mezi top 10 destinací a tato skutečnost je dobrou startovací pozicí k naší budoucí konkurenceschopnosti coby evropského centra inspirace, inovací a udržitelnosti. Jsem přesvědčen, že nové představenstvo s podporou týmu PCB nás do roku 2025 zařadí mezi top 5 a do roku 2030 mezi top 3 destinace na světě,“ říká Sanjiv Suri, odstupující předseda představenstva Prague Convention Bureau.

Foto: H. Kreibichová / PCB

„Snahou PCB i nadále zůstává rozvíjet pražský kongresový průmysl tak, aby Praha zůstala mezi top světovými destinacemi. Nejen v rámci kongresů, ale všech business eventů. K tomu potřebujeme spojit síly v podnikatelském prostředí a hlavně transformovat spolupráci s veřejnou správou. Nejen v oblasti cestovního ruchu, ale i kreativního průmyslu a exportu našich služeb účastníkům ze zahraničí. Musíme ukázat náš obor jako veřejně prospěšný a společensky přínosný pro celou Českou republiku. Naše členy čekají nelehké výzvy. Od dopadů událostí, jako jsou pandemie a válka na Ukrajině, přes globální trendy jako udržitelnost, digitální transformace až po atraktivitu práce v našem oboru pro mladší generace. Zatímco kongresové Praze konkurují jiné destinace, tak z pohledu zaměstnanosti bojujeme o zaměstnance s jinými obory v ČR. Aby Praha zůstala v oboru na světové špičce, musíme tyto výzvy vnímat jako příležitosti. A ty rozvíjet lépe než naše konkurence,“ komentuje priority kongresového průmyslu Prahy nový předseda představenstva Prague Convention Bureau, Jan Kubinec.

Jan Kubinec stejně jako Daniel Nedvěd v předchozích letech působili jako členové revizní komise Prague Convention Bureau, a to spolu s Martinem Lehkým ze společnosti Senator Meetings & Incentives, který se rozhodl do dalšího funkčního období nekandidovat. Novými členy revizní komise byly pro následující období zvoleni Martin Haloun ze společnosti Auletris, Aleš Moravec reprezentující Národní dům na Vinohradech a Marie Šteglová zastupující Výstaviště Praha.

„Členové našeho představenstva a revizní komise rozhodně neměli v posledních letech jednoduchou roli. Kromě řízení svých vlastních společností v době, kdy světem otřásala pandemie, vkládali veškerou svou energii do podpory a řízení kongresového průmyslu na destinační úrovni, za což jim patří obrovské poděkování. Pevně věřím, že novým, stejně jako stávajícím členům představenstva se podaří navázat na práci svých předchůdců a společnými silami zvládneme kongresový průmysl Prahy opět dostat na celosvětové výsluní. K tomu by nám měla výrazně pomoci i nová strategie kongresového průmyslu Prahy, kterou jsme v minulém roce vypracovali,“ uzavírá Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button