ChorvatskoNovinkyPojišťovnyŘeckoZahraničí

Zájem o pronájem lodí se meziročně ztrojnásobil

Zprostředkovatel pronájmů lodí Boataround.com eviduje na letošní sezonu meziročně trojnásobně vyšší poptávku. Také Češi si kvůli rostoucímu zájmu rezervují své termíny se stále větším předstihem. Podle ERV Evropské pojišťovny, která s Boataround.com spolupracuje prostřednictvím makléře TUITO, si proto přibližně každá pátá posádka sjednává pojištění storna. To myslí jak na onemocnění člena posádky, tak kapitána.

Foto: Pixabay

Nejžádanějšími zahraničními destinacemi jsou Chorvatsko, Řecko či Itálie. Průměrná cena týdenního pronájmu lodi je podle Boataround.cz přibližně 85 000 Kč. „S pronájmem lodi je to podobné jako s nákupem zájezdu. Při včasném nákupu je nabídka dostupných lodí širší a výhodnější jsou i ceny,“ říká Pavel Přibiš, spoluzakladatel Boataround.com.

Každá pátá posádka si pojišťuje storno

Protože si většina posádek rezervuje svůj termín plavby i několik měsíců dopředu, roste i zájem o nové pojištění storna ERV Boat, které pro Boataround.com, patřící do skupiny Miton, zajišťuje ERV Evropská pojišťovna. „Od začátku letošního roku si naše pojištění storna sjednalo již téměř 400 posádek, tedy přibližně každá pátá,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění pomůže v situacích, kdy je člen posádky nucen svoji cestu zrušit kvůli akutním zdravotním potížím včetně covid-19 nebo řadě dalších doložitelných důvodů. Nabízí i úhradu nákladů na náhradního kapitána až do výše 1000 eur v případě, že stávající nemůže na plavbu vyrazit. Když si posádka náhradního kapitána nezajistí, lze kvůli jeho neúčasti zrušit pronájem celé lodi. Pojistit si lze pronájem lodi až do výše 300 000 Kč. Cena pojištění storna je 8 % z ceny pronájmu lodi. V případě zrušení cesty se škodní událost řeší jednoduše prostřednictvím online formuláře na internetových stránkách pojišťovny.

Společnost TUITO je partnerem pro digitální obchodníky, kterým přináší transparentní pojištění s atraktivní nabídkou pro zákazníky e-commerce. „ERV Evropská pro našeho klienta Boataround.com přizpůsobila špičkový produkt, se kterým má již bohaté zkušenosti v oblasti zájezdů či letenek. Proto bylo spojení právě s ní naprosto logickým krokem,“ říká Petr Zapletal, zakladatel společnosti TUITO.

Newsroom TTG / ERV Evropská pojišťovna

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button