CestovkyNovinkyPojišťovnyZahraničí

Zájem o first minute zájezdy se vrací na úroveň před pandemií covid-19

Období od prosince do února je obecně nejsilnějším v prodejích letních zájezdů formou tzv. first minute nabídek. V porovnání s loňským rokem zájem o včasné nákupy dovolených letos v lednu výrazně vzrostl. ERV Evropská pojišťovna, která spolupracuje s největšími českými cestovními kancelářemi, prodala meziročně cestovní pojištění k třikrát více zájezdům. Letošní poptávka je tak srovnatelná s obdobím před začátkem pandemie covid-19 v roce 2019.

Foto: Pixabay

Rozvolňování pandemických opatření a chuť cestovat do zahraničí aktuálně výrazně zvyšuje poptávku po cestování. „Během ledna si naše cestovní pojištění k zájezdům zakoupilo třikrát více lidí než během stejného období loňského roku. Prodeje odpovídají roku 2019 před začátkem pandemie covid-19,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny, která spolupracuje s 9 z 10 největších cestovních kanceláří v zemi. Přestože se obavy Čechů z koronaviru postupně snižují, stále si při nákupu pojištění v CK téměř všichni vybírají varianty, které zahrnují i riziko covid-19 onemocnění nebo karantény.

Nárůst prodejů potvrzují cestovní kanceláře

„Prodeje zájezdů se momentálně pohybují nad předcovidovým rokem 2019. Je to samozřejmě dané tím, že naši klienti v posledních dvou letech cestovali méně, než bývali zvyklí. Zároveň ale registrujeme i nové zákazníky, kteří třeba dříve cestovali samostatně,“ říká tiskový mluvčí Fischer Group Jan Bezděk. Na rozdíl od individuálního cestování totiž lidé dostanou od cestovní kanceláře aktuální informace o opatřeních v dané destinaci. Zároveň mohou využít služeb delegáta v případě, že v průběhu dovolené například zjistí, že nemají v pořádku některé potřebné dokumenty.

Foto: Pixabay

„Prodeje letních zájezdů jsou momentálně rekordní a nejvíce se prodávají Egypt, Turecko a Řecko, současný zájem naznačuje, že by letošní sezona mohla být rokem, kdy lidé začnou znovu cestovat tak, jak byli zvyklí před covidem,“ říká tiskový mluvčí CK Exim Tours Petr Kostka. Exim Tours proto do nabídky zahrnula i nové destinace, mezi které patří řecké ostrovy Thassos a Kefalonie, španělská Ibiza nebo portugalské Faro.

„Prodej zájezdů first minute odstartoval opravdu dobře a my věříme, že tento trend přetrvá. Aktuálně prodáváme třikrát více než ve stejném období minulý rok. Díky zvýšené poptávce našich klientů neustále navyšujeme kapacity do oblíbených destinací jako je Egypt, Turecko i řecké ostrovy. To, že se klienti již nebojí svoji dovolenou plánovat i s delším předstihem, přisuzujeme mimo jiné podmínkám, které jsme pro ně dokázali vytvořit, jako možnost zrušení zájezdu ještě deset dnů před odletem a nízkou zálohu,“ uvádí tisková mluvčí CK Blue Style llona Topolová.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button