DopravaNezařazené

WTTC: Vládám doporučujeme, aby přijaly sérii opatření na pomoc firmám v cestovním ruchu

Globální cestovní ruch by kvůli pandemii koronaviru mohl přijít až o 50 milionů pracovních míst. Předpověděla to dnes Světová rada pro cestování a turistiku (WTTC). Výkonná ředitelka rady Gloria Guevaraová řekla, že pandemie představuje pro toto odvětví významnou hrozbu.

 

Zpráva WTTC přichází krátce poté, co aerolinky po celém světě zrušily tisíce letů a některé pojišťovny přestaly nabízet cestovní pojištění novým klientům. Aktualizovaná čísla WTTC ukazují, že odvětví cestovního ruchu by se v letošním roce mohlo zmenšit až o 25 procent.

Organizace proto vládám doporučuje, aby přijaly sérii opatření na pomoc firmám v cestovním ruchu. Patří k nim zrušení či zjednodušení víz, kde je to možné, dále snížení nákladů, zmírnění bariér v přístavech a na letištích, zmírnění daňového zatížení turistů, což zahrnuje různé poplatky v letecké dopravě, anebo posílení rozpočtů na podporu destinací.

„Cestování a turistika jsou dost silné na to, aby ty problémy překonaly. Vyjdou z toho posíleny,“ uvedla Guevaraová. Turismus je šířením nového koronaviru zasažen mimořádně silně. Řada zemí totiž ve snaze bránit šíření viru zavedla cestovní omezení.

Například provozovatel výletních plaveb Princess Cruises na 60 dní přerušil veškeré své aktivity. Jedna z jeho lodí nemohla pět dnů vplout do přístavu v San Francisku, protože u 21 lidí na palubě se zjistila nákaza novým koronavirem.

Kvůli koronaviru také mnoho aerolinek omezuje lety, včetně British Airways, easyJet nebo Norwegian Air. Letecká společnost Korean Air dokonce varovala, že potíže s koronavirem ohrožují její existenci.

 

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button