DopravaNezařazené

Vláda Spojených států amerických pomůže aerolinkám 25 miliardami dolarů

Ministerstvo financí USA se předběžně dohodlo s leteckými společnostmi na záchranném balíčku, jehož prostřednictvím rozdělí deseti dopravcům 25 miliard dolarů na jejich záchranu.

 

Foto: American Airlines

 

Většina dopravců získá peníze na výplaty zaměstnanců až do září, aby letecké společnosti nemusely masivně propouštět v reakci na současný propad poptávky. Část peněz půjde aerolinkám formou nízkoúročené půjčky.

Největší sumu peněz, celkem 5,8 miliardy dolarů, z toho 1,7 miliardy formou úvěru, získají American Airlines. Americká vláda obdrží jako záruku možnost získat část podílu v leteckých společnostech, pokud by státní úvěry nesplácely včas.

V seznamu příjemců je všech šest největších dopravců USA – Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines, Southwest Airlines, Alaska Airlines a JetBlue – a také čtyři menší dopravci: Allegiant Air, SkyWest, Hawaiian Airlines a Frontier.

„Naše aerolinky jsou díky podpoře v dobré situaci a dostanou se z této krize, za kterou samy nemohou,“ uvedl prezident Donald Trump. Finanční podpora aerolinkám byla vypočítána podle výdajů na mzdy a pokryje zhruba 70 % mzdových nákladů do konce srpna.

 

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button