MICEZprávy

Vinitaly se odkládá na příští rok

Veletrh vína a destilátů ve Veroně již podruhé oznámil přesun data svého konání. Kvůli pandemii se 54. ročník Vinitaly bude konat až v roce 2021, a to od 18. do 21. dubna. Přidružené veletrhy Sol&Agrifood a Enolitech se překládají na stejné datum. Program bude představen později, nyní se výstaviště soustředí na přesun dalších akcí.

 

Foto: Vinitaly

 

Poprvé ve své historii bude muset veletrh vína a destilátů přerušit „šňůru“ a odložit 54. ročník. Během minulých týdnů bylo ohlášeno přesunutí z dubna na červen. Posunutí na podzim či zimu není vzhledem k vinařské produkci možné. Nový termín se váže i na neodmyslitelné součásti veletrhu – Vinitaly and The City či Opera Wine. Původně Vinitaly plánovalo představit novou sekci veletrhu s názvem „Mikro mega vína“, která měla za úkol ukázat vinaře pěstující původní odrůdy, kterým hrozí vymizení. Obsah dalšího ročníku bude znám během podzimu.

Mezinárodní vinařské akce se snaží předejít nejistotě

Vinitaly má kromě hlavního jarního eventu také svou mezinárodní odnož „Vinitaly International“, která pořádá své vlastní výstavy či se přidružuje k jiným vinařským akcím za hranicemi Itálie. Pro tuto sezonu bylo v plánu několik zastávek v Číně, v Evropě a jedna i v Jižní Americe. Některé z mezinárodních veletrhů již byly zrušeny, jiné posunuty na období, které podle pořadatelů bude reálné.

 

Event Původní termín Nový termín
Vinitaly Chengdu 22.–25. března červen 2020
Living Italy @Design Shanghai 12.–15. března 26.–29. května 2020
Bellavita Expo Warsaw 21.–23. dubna 30. června – 2. července 2020
Vinitaly China Road Show 15.–19. června Posunuto, přesný termín není znám
Bellavita Expo Hamburg 20.–24. června 12.–16. března 2021

 

Výstavnictví v Evropě zažívá krušné časy

Výstaviště si je vědomo, že současná situace má dopad na celé odvětví, a to nejen v Itálii. Prezident Veronafiere Maurizio Danese shrnuje aktuální čísla: „K 23. březnu bylo jen v Evropě přesunuto nebo zrušeno více než 200 veletrhů a doprovodných akcí, škody jen v oblasti výstav a veletrhů dosáhly téměř 6 miliard eur. V ohrožení je v našem odvětví na 51 400 pracovních míst. Malé a střední podniky v Evropě odhadují kvůli rušení a přesouvání veletrhů ztráty ve výši 39 miliard eur. Klíčové tak bude zejména období po zvládnutí pandemie.“

 

Více informací na: www.vinitaly.com

 

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button