NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Velikonoční ostrov se v srpnu znovu otevře pro turisty

Velikonoční ostrov, který patří k největším turistickým atrakcím Chile, se po dvouleté přestávce způsobené pandemií covidu-19 začne od srpna otevírat návštěvníkům. Podle agentury Reuters to oznámila chilská vláda.
Foto: Pixabay

 

„Od 1. srpna bude povoleno zvýšení počtu letů do země (dva až tři týdně v závislosti na epidemiologické situaci) a obnovení turistického ruchu,“ uvedlo v prohlášení chilské ministerstvo hospodářství. Chilská vláda sdělila, že má v plánu zlepšit zdravotní infrastrukturu, aby si odlehlý ostrov uprostřed Tichého oceánu dokázal s případným výskytem nákazy koronavirem poradit.

Agentura AFP upozornila, že na Velikonočním ostrově není nemocnice s jednotkou intenzivní péče a let na pevninu trvá asi pět a půl hodiny.

Část Velikonočního ostrova je národním parkem, který je od roku 1995 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Proslavily ho sochy moai s velkou hlavou a bez nohou, které vytvořili domorodí obyvatelé ve 13. až 15. století. Původně jich bylo na ostrově zhruba 900, největší z nich měřila asi deset metrů a vážila kolem 82 tun. Dlouho bylo záhadou, jak tyto obří sochy obyvatelé ostrova přemisťovali. Jednu z možností ověřil v 80. letech minulého století přímo na ostrově po boku norského cestovatele Thora Heyerdahla český technik Pavel Pavel.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button