LidéMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

Vedení Prahy obměnilo dozorčí rady tří městských firem

Pražští radní na svém jednání obměnili členy dozorčích rad městských firem – Pražská vodohospodářská společnost (PVS), Kolektory Praha a Prague City Tourism (PCT).

V radách nově zasednou Jan Korseska a Pavel Klega za ODS, Eva Kebrlová za KDU-ČSL, Petr Neumann za TOP 09 a David Kašpar za opoziční Prahu Sobě. Nová rada po volbách postupně volí členy dozorčích rad, v každé zasedá i jeden zástupce opozice.

PVS se stará o pražskou vodohospodářskou síť, v její devítičlenné radě nově zasednou Kebrlová a Korseska. Ve firmě Kolektory Praha, která spravuje městskou kolektorovou síť, Klega vystřídá svého spolustraníka Karla Hanzlíka. V případě PCT radní namísto odvolané Kamily Matějkové z Prahy Sobě zasedne za stejné uskupení Kašpar. V radě také skončí Jakub Stárek z ODS a nově zasedne Neumann za TOP 09.

Nové vedení magistrátu postupně vyměňuje členy dozorčích rad městských společností, už dříve například obměnilo radu největší městské firmy, kterou je dopravní podnik (DPP). V dozorčích radách mají mít podle vedení města jednoho zástupce i opoziční strany a musejí se mezi sebou domluvit, která obsadí místo ve které firmě. Výjimkou je DPP, kde má zástupce opoziční ANO i Praha Sobě, mimo je pouze rovněž opoziční SPD.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button