HotelyKam jet?NovinkyZahraničí

Hotel Lomnica – první dáma Tater v nových šatech!

Legendární hotel Lomnica má od 1. prosince novou podobu. Doslova. Nejenže se připravuje na příjezd císařského královského páru, ale jeho služby dostanou nový rozměr v podobě pětihvězdičkového standardu zařazeného do kategorie boutique hotelů. 

Foto: Marek Hajkovský

V době, kdy mnozí hoteliéři nejen v Tatrách, ale na celém Slovensku zavírají své provozovny a bedlivě sledují energetickou krizi a neklidnou situaci ve světě, Hotel Lomnica, přezdívaný “první dáma Tater”, jde kupředu. “S myšlenkou na pátou hvězdičku jsme si pohrávali již dlouho, protože od otevření hotelu se snažíme poskytovat služby na nejvyšší úrovni. Na druhou stranu nás velmi silně motivovaly a přesvědčily recenze našich klientů, jejich zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a právě díky nim jsme odvážně vstoupili do nového konceptu butikového hotelu s pětihvězdičkovým standardem. Samozřejmě k tomu přistupujeme s pokorou a do jisté míry nás to zavazuje být ještě lepší,” říká ředitel hotelu Peter Mudrý.

Foto: Marek Hajkovský

Hotel Lomnica není součástí žádného hotelového řetězce, a proto nemá ambice srovnávat se s nejznámějšími a nejluxusnějšími značkami. Své poslání definoval jednoduše – navázat na 128letou historii a hodnotové dědictví svých předků a v maximální možné míře uspokojit i ty nejnáročnější požadavky svých hostů.

Foto: Marek Hajkovský

Boutique Hotel Lomnica*****

Charakteristickým rysem konceptu butikového hotelu je takzvaná “atmosféra teplého rodinného domova”. Typický je původ v historické budově, stylový design interiéru s dobovými detaily a velmi individuální přístup personálu. Boutique hotely jsou menší, do 100 pokojů, s intimním prostředím, vynikající kuchyní a jedinečným příběhem.

Foto: Marek Hajkovský

“Myšlenkou butikového hotelu Lomnica je návrat k dědictví našich předků, k historickým milníkům, ke kulturním tradicím a k dobrému životu založenému na hodnotách. Chceme naše hosty povznést ze všedního života do světa krásného umění, jedinečného prostředí pod Lomnickým štítem, dobové architektury, jedinečné gastronomie a upřímné péče. V našem pojetí se vracíme do doby rakousko-uherské monarchie na císařský dvůr, kde vznikla identita hotelu Lomnica – první dáma Tater.

Foto: archiv hotelu

Oslavujeme velkolepou minulost a navazujeme na monumentalitu rakousko-uherské monarchie, jejíž součástí jsme kdysi byli. Zveme vás ke vstupu do příběhu císařského páru Alžběty Bavorské, známé jako Sissi, a její životní lásky Františka Josefa. Jejich stále živý odkaz je ztělesněn v naší vášni pro rakousko-uherskou gastronomii, v našich historických pokojích, v nádherné sbírce galerií a ve Wellness centru Valéria,” uvádí P. Mudrý.

Boutique zážitky

Hotel Lomnica – nejstarší hotel v Tatrách, otevřený pro veřejnost v roce 1894, je v současnosti známý kvalitními službami a prvotřídním vybavením 66 pokojů. Nabízí také zážitkovou gastronomii v horkovzdušném balonu nebo degustační večeře v restauraci Franz Josef. V interiéru hotelu si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku galerijních děl M. Medvecké, G. Malého, F. Hložníka, D. Skuteckého, J. Hály, L. Mednyánszkého a dalších autorů, nebo využít posezení ve stylovém Klubu 80 z dob anglických gentlemanů.

Foto: Marek Hajkovský

Již 17. prosince se hotel stane dějištěm mimořádné módní přehlídky, při níž se účastníci přenesou do přepychového světa módy a odívání renesance, baroka a “zlatého věku” druhé poloviny 19. století. Budou svědky odhalení unikátní repliky korunovačních šatů císařovny Sissi a příběhu 12 výjimečných aristokratek a jejich reprezentativní dvorské módy a dekorativních šperků. Výstava šatů, která je přístupná nejen hostům, ale i široké veřejnosti, potrvá do 7. ledna 2023.

Více na www.hotellomnica.sk

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button