HotelyMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

V rámci programu V Praze jako doma má 56 zapojených hotelů punc „Stay Safe“

Program V Praze jako doma, který dnešním dnem startuje a návštěvníci díky němu obdrží při návštěvě metropole různé benefity, se připojil k iniciativě Asociace hotelů a restaurací ČR “Stay Safe”.

Foto: PCT

 

Cílem projektu je dodržovat vysoké hygienické standardy a zajistit tak bezpečnost hostům i zaměstnancům nejen pražských hotelů. V současné chvíli je do programu V Praze jako doma zapojeno více než 250 pražských ubytovacích zařízení a 56 z nich nese označení Stay Safe. Další hotely se postupně připojují.

Projekt „Stay Safe“ iniciovala Asociace hotelů a restaurací ČR minulý rok a reagovala tak na zvýšené nároky na ochranu zdraví turistů i pracovníků v cestovním ruchu způsobené pandemickou situací covid-19. Cílem iniciativy je hostům představit a zároveň zaručit bezpečnou návštěvu jak hotelů, tak restaurací nejen v Praze.

„Velmi vítám tuto aktivitu Asociace hotelů a restaurací ČR, která zvyšuje motivaci turistů pro návštěvu naší metropole. Chceme, aby Praha patřila mezi bezpečná města, a to i z hlediska pandemie, a dodržování standardů Stay Safe k tomu může rovněž přispět,“ říká radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Hotely i restaurace garantují dodržování tzv. desatera pravidel bezpečného provozu, které kromě roušek, dezinfekce či dodržování bezpečných vzdáleností zahrnuje například i pravidla pro skladování potravin, mytí nádobí či manipulaci s prádlem. Samozřejmostí je pak zavedení standardů prevence a postupů v případě podezření z onemocnění nebo prokázání výskytu onemocnění v ubytovacím zařízení. Projekt se zaměřuje také na pravidelné školení personálu.

„Jsme v první řadě velmi rádi, že můžeme spolupracovat na obnovení programu V Praze jako doma, jehož smyslem je oživit zájem domácích i zahraničních turistů o naše hlavní město. Bezpečnost byla vždy jednou z priorit pro turisty a Praha byla dlouhodobě velmi bezpečnou destinací. Z tohoto důvodu jsme také vytvořili program, který reflektuje současné problémy cestovního ruchu a garantuje zákazníkovi, že naše služby jsou skutečně bezpečné a pod maximální hygienickou kontrolou,“ říká prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek a dále uvádí, že se hosté s programem seznámí díky značce Stay Safe, kterou publikují zapojené hotely na svých webových stránkách a v online komunikaci se zákazníky.

“Jsme si vědomi toho, že pandemická situace je i nadále citlivá, a proto oceňujeme, že některé hotely zapojené do programu V Praze jako doma splňují podmínky projektu “Stay Safe”. Návštěvníci se proto nemusejí bát do metropole přijet a během léta využít benefity, které jsme pro ně v rámci programu připravili,” uzavírá Jana Adamcová, členka představenstva Prague City Tourism.

Veškeré informace o iniciativě Stay Safe najdete na stránkách staysafecr.eu nebo ahrcr.cz. Seznam hotelů zapojených do programu V Praze jako doma je dostupný na stránkách vprazejakodoma.cz.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button