AkceDopravaMěsta & regiony ČRNovinky

V Olomouci se bude slavit 180 let železnice, nebudou chybět historické vlaky

Na sobotu 11. září 2021 připravily České dráhy společně se svými partnery Regionální den železnice v Olomouci. Na místo oslav se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s motorovou lokomotivou „Bardotkou“ z Veselí nad Moravou. Z Olomouce pak bude vypraveno několik zvláštních vlaků, vyjede i souprava s parní lokomotivou „Rosničkou“. Oslavy se ponesou ve znamení výročí 180 let od příjezdu prvního vlaku do Olomouce.

Foto: České dráhy

Jedenáctý zářijový den se v prostorách depozitáře ČD Muzea v Olomouci uskuteční Regionální den železnice. Budou tu připravené komentované prohlídky, přehlídka nostalgických vozidel na točně a moderovaný doprovodný program.

Hlavní atrakcí oslav budou nostalgické jízdy. Z Veselí nad Lužnicí pojede do Olomouce vlak v čele s historickou motorovou lokomotivou „Bardotkou“ (T478.1002). Mezi olomouckým hlavním nádražím a zastávkou Olomouc-Řepčín pak pojedou historické motoráky „Hurvínek“ (M131.101) a „Věžák“ (M120.417). Parní vlak vedený lokomotivou „Rosničkou“ (464.202) pojede v průběhu dne postupně z olomouckého hlavního nádraží do Šternberka, Přerova, Hluboček a Olomouce-Řepčína. Návštěvníci se mohou těšit i na zvláštní jízdy s motorovou lokomotivou „Bertou“ (749.250-7) do Hluboček a lokomotivou „Pilštyk“ (T466.0007) do Prostějova.

Letošní Regionální den železnice v Olomouci se nese ve znamení výročí 180 let od příjezdu prvního vlaku do Olomouce, a to od Přerova po Severní dráze císaře Ferdinanda v roce 1841.

Foto: České dráhy

Harmonogram Regionálního dne v Olomouci

  • 09:00 hod. – otevření areálu depozitáře ČD Muzea
  • 10:00 hod. – oficiální zahájení akce
  • 10:30 hod. – první prezentace nostalgických vozidel na točně
  • 12:00 hod. – první komentovaná prostorů depozitáře
  • 14:00 hod. – druhá komentovaná prohlídka prostorů depozitáře
  • 15:30 hod. – druhá prezentace nostalgických vozidel na točně
  • 17:00 hod. – oficiální ukončení akce

Podrobnosti včetně jízdních řádů a ceníku jízdného jsou na portálu Vlakem na výlet. Oslavy Dne železnice jsou v průběhu září plánované na řadě dalších míst v České republice. Hlavní akci ČD společně s partnery připravují na 18. a 19. září v Lužné u Rakovníka. Detaily jsou na webu www.denzeleznice.cz.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button