DopravaMěsta & regiony ČRZprávy

V Královéhradeckém kraji opět vyjíždějí sezonní cyklobusy

I v letošní letní sezoně vyjíždějí v Královéhradeckém kraji oblíbené turistické autobusy s přepravou jízdních kol. Letos se návštěvníci mohou těšit na novinku v podobě jednotného vizuálu tištěných materiálů s jízdními řády.

Foto: KHKCCR

Pro poznávání turisticky zajímavých koutů Orlických hor, Krkonoš, Kladského pomezí a Českého ráje mohou turisté už tradičně využívat linky cyklobusů. Na území Královéhradeckého kraje jezdí od 28. května každou sobotu a neděli a také o státních svátcích, a to až do 30. září 2022. ,,Letos poprvé se naše Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu ujala jednotného vizuálu cyklobusů v kraji, který byl dosud pod taktovkou jednotlivých turistických oblastí. Těšíme se na reakce návštěvníků, jak se jim vizuál a propagace cyklobusů líbí,“ řekl k tomu Martin Soukup, ředitel KHKCCR.

FOTO: KHKCCR

V Krkonoších se cyklobusy mohou zájemci svézt třeba až na Špindlerovu Boudu, do Pece pod Sněžkou nebo na Pomezní Boudy. V Kladském pomezí lze zase využít linku do sousedního Polska, konkrétně do cyklisty oblíbeného Karlówa. V Orlických horách se svezou na Šerlich, do Neratova nebo do Rokytnice v Orlických horách. V Českém ráji zavítají k Prachovským skalám, k Jinolickým rybníkům nebo na Hrubou Skálu. Turistické autobusy přepravují turisty a cykloturisty autobusy s turistickým přívěsem a přizpůsobují trasy a časy spojů jejich poptávce. Jednotlivé cyklolinky je navíc možné kombinovat nejen mezi sebou, ale také spolu s vlakovými spoji. Využitím hromadné dopravy šetří návštěvníci nejen přírodu, ale také nebudou mít žádné starosti s parkováním svých aut.

Foto: KHKCCR

Provoz cyklobusů v Královéhradeckém kraji financuje Krajský úřad KHK. Tištěné propagační materiály k provozu turistických autobusů s přepravou kol v jednotlivých oblastech jsou k vyzvednutí v turistických informačních centrech Královéhradeckého kraje. Kompletní jízdní řády pak turisté naleznou také na webu www.dopravakhk.cz nebo na webových stránkách jednotlivých oblastí.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Back to top button