ChorvatskoData & studieNovinky

V Chorvatsku v současné době pobývá více než půl milionu turistů

Podle systému eVisitor, který zaznamenává statistiku příjezdů a přenocování turistů v komerčním, nekomerčním segmentu a v námořní turistice, poprvé v letošním roce pobývalo v sobotu 11. července v chorvatských destinacích více než 500 000 turistů, z nichž asi 430 000 byli zahraniční turisté. V současné době přijíždí většina zahraničních turistů z Německa, Slovinska, České republiky, Polska, Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Zátoka Stiniva, ostrov Vis / foto: HTZ/Alexandar Gospić

„Nejvíce turistických příjezdů realizujeme z těch trhů, kde provádíme intenzivní propagační aktivity zaměřené na vnímání naší země jako zajímavé, ale především bezpečné turistické destinace. Dosažené výsledky dokazují, že se nám to daří, protože Chorvatsko je jednou z mála turistických destinací ve Středomoří, kde se cestovní ruch realizuje. Se zvýšením počtu leteckých linek, zejména ve střední a jižní Dalmácii, od poloviny července očekáváme návštěvníky ze vzdálených mimoevropských trhů, ale také ze Spojeného království, Francie nebo Skandinávie,“ uvedl ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić, který zdůrazňuje, že odpovědné chování a dodržování všech předepsaných epidemiologických opatření je stále nesmírně důležité.

Od začátku července, tj. v období od 1. do 10. července, bylo v Chorvatsku realizováno téměř 600 tisíc příjezdů (46 procent z výsledků dosažených za stejné období loňského roku) a 4,4 milionu přenocování (53 procent z výsledků dosažených za stejné období loňského roku). Z toho čeští turisté realizovali téměř 80 tisíc příjezdů a 547 tisíc přenocování.

Nejvíce přenocování všech turistů bylo realizováno na Istrii (1,2 milionu přenocování), Kvarneru (975 tisíc přenocování) a v Zadarském kraji (819 000 přenocování). Za nimi následují Splitsko-dalmatský kraj s 706 tisíci přenocování, Šibenicko-kninský s 321 tisíci přenocování,  Dubrovnícko-neretvanský s 188 tisíci přenocování a Licko-senjský kraj s 167 tisíci přenocování.

Pokud jde o cílové destince, většina turistů si pro svůj pobyt vybrala Vir, Rovinj, Medulin, Mali Lošinj, Poreč, Umag, Crikvenici a další.

Chorvatsko vydalo aktualizované opatření k zachování bezpečnosti a minimalizaci rizika pro domácí obyvatelstvo a návštěvníky této země, a tak je v současné době v obchodech a veřejné dopravě povinné nosit roušky.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button