DopravaMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

Turistická tramvajová linka č. 42 bude jezdit v Praze během celého roku

Turistická tramvajová linka s číslem 42, kterou v rámci programu V Praze jako doma pilotně provozovala městská organizace Prague City Tourism, bude v metropoli jezdit i po skončení programu. Tramvajová trasa povede kolem hlavních pražských památek. Zájemci navíc získají uvnitř tramvaje potřebné turistické a historické informace od přítomného personálu.

Foto: PCT

„Turistická tramvaj, kterou jsme letos přidali jako jeden z nových benefitů letního programu V Praze jako doma, si hned našla své příznivce. Návštěvníci Prahy hojně využívali možnosti vyhlídkové jízdy historickým centrem, kdy mohli „vyskočit“ třeba na Pražském hradě, u Karlova mostu nebo u Prašné brány, v klidu si prohlédnout památky a pak zase pokračovat dál. Proto chceme s Prague City Tourism zachovat turistickou linku 42 pro návštěvníky metropole i mimo hlavní sezonu,“ říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

Podle zástupců organizace Prague City Tourism se osvědčila stávající trasa linky 42, která vyjíždí z Dlabačova, vede skrze historické centrum a vrací se zpátky. Během jízdy se návštěvníci v případě zájmu dozvědí potřebné turistické informace a zajímavosti o památkách na trase, ty jim poskytne vyškolený personál.

„V rámci pilotního spuštění historické linky během programu V Praze jako doma se nám potvrdil zájem o jízdu turistickou tramvají hlavním městem. Po dohodě s městem jsme se rozhodli v provozování linky pokračovat. Nejenže se jedná o ekologickou variantu turistické dopravy, díky níž naplňujeme další krok nové strategie udržitelného cestovního ruchu, ale také atraktivní variantu dopravy po Praze,“ popisuje provoz linky předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

„Turistickou tramvají, která je na nově zavedené lince 42 obsluhována historickými vozy, nabízíme turistům alternativu k hop-on, hop-off autobusům, která je šetrná k životnímu prostředí a zároveň pomůže uvolnit provoz na silnicích v přetíženém centru. Věřím, že bude stejně jako v dalších městech čím dál populárnější, navíc pohledy na Prahu z okénka historické tramvaje za mě patří k těm nejkrásnějším,” dodává Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu.

Návštěvníci Prahy se budou moci svézt nejen v historických vozech tramvají z doby Rakouska-Uherska, ale i tramvajovými vozy z 60. let 20. století. Linky budou jezdit ve všední dny v intervalu 40 minut a o víkendech a svátcích po 30 minutách. Tento systém umožňuje návštěvníkovi využít jízdenku během celého dne a nastoupit a vystoupit kdekoliv na trase. V rámci prázdninového provozu najely tramvaje na lince 42 již zhruba 7000 km a svezly 9500 návštěvníků.

Veškeré informace o provozu tramvajové linky jsou na webu prague.eu.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button