Předpisy & regulaceTOPZahraničí

Tunisko opět změnilo vstupní podmínky, PCR test stačí dětem od 12 let

Tunisko podle tamního národního úřadu pro cestovní ruch opět změnilo vstupní podmínky. PCR test pro překročení hranic je nyní povinný pro děti od 12 let. Minulý týden země vyhlásila, že test musejí mít děti již od dvou let.
Foto: Pixabay

Stanovení hranice dvou let pro nutný PCR test bylo velmi kritizováno, Tunisko proto své rozhodnutí přehodnotilo. Pro turisty ze všech zemí přitom platí v Tunisku stejné vstupní podmínky. Bez ohledu na to, zda mají dokončené očkování nebo nemoc covid-19 prodělali, se musejí prokázat PCR testem ne starším než 72 hodin. Vyplnit a následně vytisknout a podepsat musejí cestovatelé také příjezdový formulář.

Lidé, kteří cestují s organizovaným zájezdem, nemusejí v Tunisku do karantény, ale v průběhu pobytu mají zákaz vzdalovat se od skupiny. Nesmějí se sami vydat například do města. Díky tomuto systému se severoafrické zemi daří mít situaci kolem šíření koronaviru pod kontrolou, řekl již dříve ČTK generální ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch Muhammad Muíz Belhasín. Individuální turisté, kteří nemají kompletní očkování, musejí po příjezdu do země zůstat deset dní ve vybraném hotelu v izolaci. Ubytování je na jejich náklady.

Tunisko bylo na české tzv. mapě cestovatele od začátku července zařazeno mezi státy s extrémním rizikem nákazy na koronavirus. Ministerstvo zdravotnictví do něj zakazovalo cestovat, později cesty důrazně nedoporučovalo. Do kategorie s nižším rizikem stát zařadilo od 23. srpna, velké tuzemské cestovní kanceláře lety zahájily 4. září. Země je podle prodejců a pořadatelů zájezdů u českých turistů velmi oblíbená. „Češi milují resortové země s velkými hotely a bohatým all inclusive, a to Tunisko určitě nabízí. Poměr cena a výkon je více než příznivý,“ uvedla mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Nejsilnějším rokem v návštěvnosti z České republiky byl rok 2006, kdy do Tuniska přijelo zhruba 154 000 Čechů. Před vypuknutím pandemie, tedy v roce 2019, tuto severoafrickou destinaci navštívilo kolem 107 600 českých turistů. Loni do ní mohli Češi kvůli protikoronavirovým opatřením začít přijíždět od 15. srpna. Běžně tam přitom první Češi na dovolenou přilétají už začátkem května. Za celý uplynulý rok Tunisko podle ní navštívilo zhruba 26 500 českých cestovatelů.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button