CTMKam jet?NěmeckoNěmecko CTMNovinkyZahraničí

TMB-Tourismus-Marketing Brandenburg a region Braniborsko

Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH (TMB) je agentura cestovního ruchu spolkové země Braniborsko, jejíž turistickou nabídku propaguje ve spolupráci s místními partnery. TMB pořádá tiskové cesty, cesty pro obchodníky a influencery, organizuje spolupráci s médii a pravidelně informuje prostřednictvím svého tiskového servisu a kanálů sociálních médií.

Foto: Fotoarchiv Lehmann

Braniborsko, region obklopující Berlín, patří v Německu s více než 3000 jezery a 33 000 km vodních toků k nejvodnatějším regionům. Jednu třetinu plochy země pokrývají chráněné krajinné oblasti, z toho Národní park Unteres Odertal, jediný německý nivní národní park, biosférické rezervace Sprévský les a Schorfheide-Chorin.

Foto: DZT

Mezi českými turisty je nejoblíbenějším cílem Lužická jezerní krajina na jihu Braniborska: Zde vzniklo v rámci rekultivace krajiny po těžbě uhlí 20 jezer. Podél většiny z nich vedou stezky pro cyklisty a inline bruslaře – je tak ideálním cílem aktivní dovolené.

Foto: DZT

Kromě toho je mezi návštěvníky Braniborska oblíbené hlavní město Postupim. Říká se mu také Arkádie Marka – jen zde se nachází 17 zámků včetně slavného zámku Sanssouci nebo Cecilienhofu. Oba se nacházejí na území světového dědictví města. Naproti tomu poměrně novým lákadlem pro návštěvníky je postupimské Muzeum umění Barberini. Zde jsou k vidění témata z celých dějin umění, stěžejním bodem jsou pak díla impresionismu.

Foto: DZT

Ve městě byl nedávno otevřen výstavní dům umění Minsk. MINSK byl postaven v roce 1970, podle typické architektury NDR, a dříve sloužil jako restaurace s terasou. V MINSK jsou dvě umělecké sekce: Sbírka německého podnikatele Hasso Plattnera a současné umění.

www.brandenburg-tourism.com

Foto: DZT

Další odkazy:

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button