AkceJižní ČechyKam jet?Knihy a médiaKulturaMěsta & regiony ČRNovinky

Tip na víkend: Světový svátek hudby v Českých Budějovicích

Přes 40 kapel i sólistů nejrůznějších žánrů se představí na Světovém svátku hudby v Českých Budějovicích od 17. do 21. června 2022. Umělci zblízka i zdáli rozezní historické centrum města. Vstupné je zdarma.

Foto: www.svatekhudby.eu

Akce je součástí události, která má své kořeny ve Francii  a od roku 1982 se slaví 21. června pod názvem Fête de la Musique ve více než 120 zemích světa. Program začíná v pátek 17. června v odpoledních hodinách. „Vystoupí zejména jihočeští muzikanti. Těšme se na známé tváře z minulých ročníků, ale přihlásilo se i mnoho nových hudebníků, kteří zahrají na festivalu poprvé,“ řekl organizátor Josef Korda.

Koncerty se uskuteční na náměstí Přemysla Otakara II., na letní scéně u kulturního domu Slavie, na Sokolském ostrově, na Piaristickém náměstí nebo v Dominikánském klášteře. V historických skvostech Budějovic zazní hudba všemožného ražení, na své si přijdou milovníci populárních hitů, ale i hudby ryze autorské, rocku či folku.  Vystoupí například kapely Oulala Jazz band, Líný kvartet, Láďa Latka s triem. Milovníci vážné hudby se mohou těšit na Cantus Firmus zaměřený na evropskou renesanční, raně barokní i středověkou hudbu, který vystoupí v prostorách křížové chodby Dominikánského kláštera. Kdo má rád hudbu, zábavu a netradiční zážitek, ať neváhá a připojí se ke společným oslavám svátku hudby.

Foto: www.svatekhudby.eu

Akci pořádá agentura Josefa Kordy společně s Francouzskou aliancí. Ta připraví na sobotu 18. června a neděli 19. června trh s francouzskými výrobky na Piaristickém náměstí. „Fête de la musique je jednou z nejvýraznějších akcí francouzské kultury a jsme rádi, že je v České republice tak úspěšná. Muzikanti při  Fête de la Musique přibližují hudbu lidem, hrají v parcích, na ulicích či náměstích a my jsme moc rádi, že jsme součástí této oslavy hudby a svobody v Českých Budějovicích,” dodává ředitelka Alliance Française Jižní Čechy paní Margot Roulland.

Oslavy Světového svátku hudby mají v Českých Budějovicích už tradici. “Zájem o vystoupení byl daleko větší než v předchozích ročnících, některé kapely jsme bohužel museli i odmítnout,” popisuje letošní enormní zájem pořadatel Josef Korda.

Projekt Světový svátek hudby v Českých Budějovicích je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button