Kam jet?Předpisy & regulaceThajskoZahraničíZprávy

Thajsko uděluje turistům prodloužení víz, aby podpořilo nadcházející hlavní sezonu

Thajské centrum pro situační správu covid-19 (CCSA) schválilo návrh Thajského úřadu pro cestovní ruch (TAT) prodloužit dobu pobytu na 45 dní pro turisty ze zemí/území oprávněných k osvobození od vízové ​​povinnosti, a na 30 dní pro ty, kteří mají nárok na vízum při příjezdu (VOA). Toto bude účinné od 1. října 2022 do 31. března 2023.

Foto: TAT

TAT navrhl prodloužení, aby stimuloval nadcházející hlavní sezonu, která obvykle trvá od října do března. Během speciálně uděleného 6měsíčního období bude délka pobytu prodloužena z 30 dnů na 45 dnů pro držitele pasů následujících zemí/území, kteří mohou vstoupit do Thajska v rámci režimu osvobození od turistického víza: Andorra, Austrálie, Rakousko, Bahrajn, Belgie, Brunej, Kanada, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Indonésie, Irsko, Izrael, Itálie, Japonsko, Kuvajt, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malajsie,  Maledivy , Mauricius, Monako, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Omán, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Katar, San Marino, Saúdská Arábie, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Jižní Afrika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Spojené arabské emiráty, Velká Británie, Ukrajina a USA.

Během stejného 6měsíčního období bude také prodloužena délka pobytu z 15 dnů na 30 dnů pro držitele pasů následujících zemí/území, kteří mohou požádat o VOA: Bhútán, Bulharsko, Čína, Kypr, Etiopie, Fidži, Gruzie, Indie, Kazachstán, Malta, Mexiko, Nauru, Papua Nová Guinea, Rumunsko, Saúdská Arábie, Tchaj-wan, Uzbekistán a Vanuatu.

Foto: TAT

Kromě toho mohou držitelé pasů následujících zemí/teritorií vstoupit do Thajska bez víz na základě bilaterální dohody: Kambodža (14 dní), Myanmar (14 dní), Hongkong (30 dní), Lao PDR. (30 dní, Macao (30 dní), Mongolsko (30 dní), Rusko (30 dní a VOA), Vietnam (30 dní), Argentina (90 dní), Brazílie (90 dní), Chile (90 dní), Korea ( ROK) (90 dní) a Peru (90 dní).

Vezměte prosím na vědomí, že státní příslušníci určitých zemí/území jsou povinni žádat o vízum pouze na thajském královském velvyslanectví nebo na generálním konzulátu v zemi svého bydliště nebo na určeném thajském královském velvyslanectví/generálním konzulátu. Proto se cestujícím doporučuje, aby se obrátili na nejbližší thajské královské velvyslanectví nebo generální konzulát a zjistili, zda jsou způsobilí podat žádost.

Informace o umístění a kontaktním čísle thajského královského velvyslanectví a generálních konzulátů jsou k dispozici na www.thaiembassy.org.

Foto: TAT

Chcete-li požádat online, mohou si návštěvníci ověřit svou způsobilost k tomu na oficiálních webových stránkách Thajského elektronického víza na adrese www.thaievisa.go.th.

Thajsko vřele vítá cestovatele ze všech zemí/území s dokladem buď potvrzením o očkování, nebo u neočkovaných jedinců negativním výsledkem RT-PCR nebo profesionálního testu ATK do 72 hodin od cesty. Mohou být v tištěné nebo digitální podobě. Namátkové kontroly budou prováděny při příletech na thajská mezinárodní letiště nebo pozemní hraniční kontroly (ve 22 provinciích).

V Thajsku se očkovaným i neočkovaným/ne zcela očkovaným cestujícím doporučuje přísně dodržovat zdravotní a bezpečnostní normy. Cestovatelé, kteří mají příznaky podobné covidu, by se měli nechat otestovat. Pokud je test pozitivní, musejí dostat odpovídající lékařské ošetření.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button